Murzioğlu, Esnafın pandemi sürecince yaşanan sıkıntıları ve taleplerini dinledik

Samsun TSO Yönetimi ve Meclis üyeleri, üye işyerlerini ziyaret etti. TSD yönetimi İşyeri sahiplerinin yaşadıkları sıkıntıları ve taleplerini dinlediler.

Samsun 11.03.2021, 19:32 11.03.2021, 23:05
Murzioğlu, Esnafın pandemi sürecince yaşanan sıkıntıları ve taleplerini dinledik

TSO Yönetimi ve Meclis üyeleri, Samsun'da ki Oda üyesi işyerlerini ziyaret ederek yaşadıkları sıkıntıları ve talepleri dinledi. Yapılan açıklamada, üyelerden gelen her türlü durumu mesai mevhumu gözetmeksizin TOBB aracılığıyla ilgili bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlara ilettikleri belirtildi.

Üyelerin talepleri ilgili yerlere iletildi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Meclis Başkanı Haluk Akyüz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri, Oda’ya kayıtlı üye işyerlerini ziyaret etti. Esnafın pandemi sürecince yaşanan sıkıntıları ve taleplerini dinlediler. Her gün guruplar halinde yapılan ziyaretlerin sonunda, üyelerin talepleri ve sıkıntıları rapor halinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) aracılığıyla ilgili bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlara iletildi. Öte yandan, Oda Genel Sekreteri Süleyman Karabük ve Oda personelleri de gidilen ziyaretlerde, koronavirüs kapsamında yapılan denetimlerde işyerlerinin herhangi bir cezai muayedeye maruz kalmamaları için alınması gereken tedbirler hakkında bilgi verildi.

Murzioğlu, Üyelerimizin yanındayız

Zor bid dönemden geçildiğini belirten Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Murzioğlu, “Tüm dünya ve ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Dünyayı etkisi altına alan ve halen önü kesilemeyen bir virüs ile savaşıyoruz. Bu daha önce karşılaşılan bir durum değil, karşımızdaki virüsün mutasyona uğrayarak değişiklik göstermesi de oldukça ürkütücü. Oda olarak bu süreçte üzerimize düşen her ne varsa fazlasıyla yapmaya çalıştığımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Üyelerimizin yanında olduğumuzu, yaşadıkları ve karşılaştıkları sorunların çözümüne yönelik çalışmaları takip ettiğimizi bilmelerini isterim. Bu dönemde bizlere gerek telefon ile ulaşan, gerekse ziyaretimize gelerek taleplerini, çözüm önerilerini sunan üyelerimizden gelen her türlü durumu mesai mevhumu gözetmeksizin TOBB aracılığıyla ilgili bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlara ilettik” dedi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında getirilen bir takım kısıtlamaların halen devam ettiğini belirten Başkan Murzioğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Yönetimimizle sahadayız

“Elbette toplum sağlığı bağlamında bulaş riskinin asgari seviyeye düşürmek için getirilen bu kısıtlamaları destekliyoruz. Ama, getirilen kısıtlamaların ticari ortamı ve en çok da yerel işletmeleri olumsuz ölçüde etkilediği hepimizin malumu. Üyelerimizin büyük bir çoğunluğu günlerce işletmelerini kapatmak zorunda kaldı, bir kısmı faaliyetlerine kısıtlama getirdi. Bu dönemde dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Hepimizin malumu yerel işletmelere sahip çıkılması amacıyla, “Samsun da var, Samsun için al. Ticaretini koru, Samsun’a sahip çık” kampanyası başlattık. Şimdi de, Yönetimimizle, Meclis üyelerimizle, Odamız Genel Sekreteri ve personeliyle sahadayız.

Hepimiz aynı gemideyiz

Meclis üyelerimiz, kendi meslek guruplarıyla birebir görüşüp, taleplerini alıyorlar. Ziyaretlerimizde ayrıca, koronaviris kapsamında işyerlerinde alınması gereken tedbirler hakkında da personelimiz tarafından bilgi veriliyor. Üyelerimizin sıkıntılarını, beklentilerini rapor halinde ilgili mercilere iletmeye devam edeceğiz. Unutmayalım ki, hepimiz aynı gemideyiz. Kapanan her kepenk, duran her makina; artan işsizlik ve ekonomiye vurulan yeni bir darbe demektir. Birbirimize omuz vererek, pandeminin yarattığı bu fırtınada birbirimizden aldığımız güçle ayakta durmalıyız” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)