Mustafa Demir: 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünde yayınladığı mesajda, "Bu zaferin arkasında tanklara, uçaklara meydan okuyan gazilerimiz ve şehitlerimiz vardır. " dedi.

Samsun 14.07.2020, 18:38
Mustafa Demir: 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız

15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünedeniyle ilgili bir mesaj yayımlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Darbe girişimin 4’uncu yıl dönümünde 15 Temmuz’u asla unutmayacaklarının altını belirtti.

Mustafa Demir, “15 Temmuz, Türklerin tüm dünyaya bir kez daha ne kadar asil, cesur ve kahraman bir millet olduklarını gösterdikleri tarihtir’ ifadelerini kullanarak Yayınladığı mesajda 15 Temmuz’un önemine vurgu yapan Demir şunları ifade etti:

15 Temmuz 2016 gecesi, vatan haini FETÖ'cülerin çıkarları pahasına ülkesine nasıl ihanet ettiklerini gösterdikleri gecedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve ülkemizi hedef alan hain kalkışma amacına ulaşmadan bertaraf edilmiştir. Çıkarlarını, hırslarını ülkesinin önünde tutan bu zavallılar, devletimizin ve milletimizin geleceği için tereddüt etmeden tankların, silahların üzerine kendisini siber edecek Türk milletini unutmuşlardı. Bu hainler vatan tehlikeye düştüğünde kanlarıyla kahramanlık destanı yazacak asil Türk milletini unutmuşlardı. 

DEMİR: 15 Temmuz bir kez daha, bu milletin bir ferdi olarak daima gurur duyabileceğimizin ispatıdır.

15 Temmuz, Türklerin tüm dünyaya bir kez daha ne kadar asil, cesur ve kahraman bir millet olduklarını gösterdikleri tarihtir. 15 Temmuz, bir büyük demokrasi zaferinin, fedakarlığın zaferidir. Bu zaferin arkasında tanklara, uçaklara meydan okuyan gazilerimiz ve şehitlerimiz vardır. Bu zaferin arkasında tüm milletimiz vardır. 15 Temmuz bir kez daha, bu milletin bir ferdi olarak daima gurur duyabileceğimizin ispatıdır. 15 Temmuz'da bu millet, Türkiye'nin, önünde hiçbir engel tanımadan yoluna devam edeceğinin de ispatıdır. Vatanımızın geleceği, bekası, huzuru için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu vatan size çok şey borçlu.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)