Mustafa Demir, Bu hastane gurur vesilesi, şehrin nişanesi olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehir hastanesi ihale sürecinin tamamlandığını belirtti. Başkan Demir, Şehir Hastenesinin Hazırlıkların ardından kısa sürede temelinin atılacağını belirtti.

Samsun 27.09.2020, 14:27
Mustafa Demir, Bu hastane gurur vesilesi, şehrin nişanesi olacak

Şehir hastanesi ihale sürecinin tamamlandığını belirterek, hazırlıkların ardından kısa sürede temelinin atılacağını açıklayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Geçen Cuma günü Samsun’a gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Hayalim’ dediği şehirlerin ‘Şehir Hastanesi’ hayallerini bir bir gerçekleştiriyoruz." dedi.

Şehir hastanesinin yapımına kısa sürede başlanacak

Mustafa Demir,açıklamasında Samsun şehir hastanesine kısa sürede başlanacağını belirterek şunları söyledi:

"Samsun'a 1000 yataklı şehir hastanemizin ihalesi yapılmıştır. Yakında temeli atılıp inşaatına başlayacaktır. Bu hastane gurur vesilesi, şehrin nişanesi olacak” açıklamaları kentte büyük heyecan uyandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, hastanenin Samsun'a hayırlı uğurlu olmasını diledi. İhale sürecinin geçen Nisan ayındaki zemin etüt çalışmalarının tamamlanmasıyla başladığını hatırlatan Başkan Demir, "İhale süreci bitti. Samsun şehir hastanesinin yapımına kısa sürede başlanacak. Sağlık Bakanımızın da Samsun ziyaretinde ifade ettiği gibi hazırlıkların tamamlanmasıyla inşallah temelini atacağız" dedi.

ŞEHİR HASTANESİ DETAYLARI

Canik ilçesinde 234 bin 371 metrekare alan üzerine kurulacak olan Şehir Hastanesi, 900 yatak kapasitesine sahip olacak. Hastane bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son teknoloji tetkik cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tıp merkezi, kalp damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathaneyi de bulunduracak. Tüm odaları tek yataklı olarak dizayn edilecek olan hastanede ayrıca 200 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi olacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık