Alexa

Mustafa Demir'den Kızılcahamam'ı değerlendirdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ak Parti'nin Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nı üzerine açıklamalarda bulundu.

Mustafa Demir'den Kızılcahamam'ı değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Şehircilikte Yeni Yol Haritası'nı çizdiğini belirten Başkan Mustafa Demir Kızılcahamam'ı değerlendirdi. 

"Samsun'da da artık yatay mimari ve şehirleşme dönemi başlayacak" 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı ile ilgili  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şehircilikte Yeni Yol Haritası'nı çizdiğini belirterek, "Samsun'da da artık yatay mimari ve şehirleşme dönemi başlayacak" dedi.

"Halkımız için hizmet zamanı"

AK Parti'nin Kızılcahamam toplantılarının özellikle 31 Mart seçimeri sonrası tüm teşkilatları ve belediye başkanlarını bir araya getirmesi ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değerlendirmeleriyle son derece önemli olduğuna dikkati çeken Başkan Demir, "Bir büyük seçimi daha başarıyla geride bırakan AK Parti, artık yeni hedeflerin peşinde koşacak. Artık halkımız için hizmet zamanı. Hep birlikte 2023 hedeflerimize kilitlendik" ifadelerini kullandı.

"Biz yatay mimari diyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşmalarda özellikle şehirleşme, kentsel dönüşüm gibi konulara ayrı bir önem verdiğine dikkati çeken Başkan Demir, "Herkesin bildiği üzere, seçim çalışmalarım boyunrca ısrarla üzerinde durduğum konulardan birisi de dikey yerine yatay yapılaşmanın önünün açılmasıydı. Samsun'da özellikle dar alanda dikey yapılar yerine geniş alanda yatay yapılar alt yapıyı rahatlatacak, böylece şehir kalitesi ve konforu artacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, 'Yıkacaksınız. Biz yatay mimari diyoruz. Çünkü artık şehirlerin yapılanmasında, planlanmasında bunlara dikkat etmemiz lazım' sözleri, bizleri bu yönde daha da cesaretlendirmiştir" dedi.

Erdoğan'ın 'Kentsel dönüşüm çalışmalarını süratle tamamlayacağız" sözlerini de değerlendiren Mustafa Demir, "Samsun'umuzda özellikle İlkadım  ve Canik ilçemizde kentsel dönüşümü hiç bir vatandaşımızı mağdur etmeden gerçekleştireceğiz. Bakanlığımız koordinesinde Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyemiz ile birlikte halkımızın hakkını hukukunu koruyarak yapacağımız çalışmalarıyla kentsel dönüşümü İlkadım'da tamamlamak niyetindeyiz. Bu konuda halkımızın desteğini alacağımızdan kuşku duymuyorum" diye konuştu.

Kamp süresince Bakanlarla görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Demir, "Özellikle kentsel dönüşüm ve sanayi bölgeleri oluşturma yönündeki projelerimiz için Bakan'larımızdan destek istedik. Sadece bu açılardan değil her yönüyle yararlı ve verimli bir kamp oldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve değerli Bakan'larımızın desteklerini arkamızda hissetmek bizlere güç ve moral veriyor." dedi.
 


 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325