Mustafa Demir, İmamhatiplilere Tecrübelerini Anlattı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Şehit Emrah Sapa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle buluştu.

Samsun 27.10.2021, 11:52 27.10.2021, 12:04
Mustafa Demir, İmamhatiplilere Tecrübelerini Anlattı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Şehit Emrah Sapa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle tecrübelerini paylaşıp, geleceğin yöneticilerine önemli tavsiyelerde bulundu.

Samsun’da 534 öğrencinin eğitim gördüğü Şehit Emrah Sapa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ‘Kariyer Buluşmaları’ programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, öğrencilere eğitim, iş ve siyaset hayatından kesitler sundu.

Eğitim hayatı yanında öğrencilere başka bir işle uğraşmalarını öneren Başkan Demir, “Okumanın yanında başka bir işle uğraşıyorsanız mutlaka kendinizi geliştiriyor, başarınızı artırıyor. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak şu an tüm öğrencilerimizin sporla buluşmasını istiyoruz. Buna yönelik de programlar yapıyoruz. Çünkü spor yapmak insana özgüven kazandırıyor. Kötülüklerden koruyor. Hayatınızda özgüven duyacağınız bir alan mutlaka vardır. Ona mutlaka tutunun. Kendinizi yetersiz, değersiz ve başarısız hissetmeyin” dedi.

Öğrencilere “Yeteneklerinizi keşfedin” diyen Başkan Mustafa Demir, “İlgi alanlarınıza göre ilerleyin. Negatif duyguların üstüne gidip aşın. Negatif duyguları dağıtın. Bunlar bana çok katkı verdi. Size de verecektir. Özgüven, dikkat ve yetenekleriniz fark ediliyor. Bu özellikleriniz de zorlukları nasıl aşacağınızı öğretiyor. Yaptığınız işler, insanların sizin hakkınızdaki kanaatlerini yükseltiyor” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere Allah’ın rızası için yaşamayı tavsiye eden Başkan Demir, bunun dışındaki her şeyin boş olduğunu söyleyerek, "Gelecekle ilgili plan yaparken bugünü kaçırmayın. Bugüne odaklanın ve bugünü yaşayın. Yarına ilişkin hesap içinde olup haddi aşmamalıyız. Ama hedeflerimiz olmalıdır. Öğrenciliği kıymetlendirip iyi geçirin. İstifade edin. Devletin ve ailenizin imkanları sizin için seferber. Arkadaşlarınızla iyi zaman geçirin. Dersi verimli geçirin. Kitap okumaya gayret edin. Eserleri araştırın. Spor yapın. Hayatınızın her döneminde anı iyi ve verimli yaşayın.“ dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)