Alexa

Mustafa Demir Kimdir? (Nerelidir)

Samsun Adayları merak ediliyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayları kim olacağı çok merak ediliyordu. AK Parti Belediye Başkanı Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda Mustafa Demir Aday olarak açıklandı. Peki Mustafa Demir Kimdir?

Mustafa Demir Kimdir? (Nerelidir)

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Mustafa Demir Ak Parti'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasıyla birlikte gözler Mustafa Demir'e çevrildi.

Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in adaylığına kesin gözüyle bakılırken eski Bakan Mustafa Demir'in Ak Parti tarafından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmesi gerek halk nezdinde gerekse teşkilat içerisinde tartışmalara neden oldu. Ancak Teşkilatın Mustafa Demir üzerindeki kararlılığı ile partililerin tepki ateşi söndü.

AK Parti Samsun Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Recep Tayyip Erdoğan tarafından 40 ilin belediye başkan adayları açıklananlar arasında yer aldı. AK Parti Samsun Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir kimdir? Mustafa Demir kaç yaşındadır? soruları art ardına gelmeye başladı.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı'nda tüm Türkiye'nin heyecanla beklediği adayların açıklanmasında, 14 büyükşehir, 26 il belediye başkan adayı bizzat Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından isimleri okunarak açıklandı.
 Samsun Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ile ilgili merak edilenleri açıkladık. 

MUSTAFA DEMİR KİMDİR? NERELİDİR?

18 Ocak 1961'de Trabzon Şalpazarı'nda doğan Mustafa Demir'in babasının adı Hüseyin, annesinin adı Safiye'dir. 

Mimar, Sanayici olan Demir, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi ve 4 yıl kamu hizmeti yaptı. Mimarlık, yapı müteahhitliği ve ticaret işiyle uğraşan Mustafa Demir, Atakum Belediyesi Belediye Meclisi Üyeliği görevinde bulundu. 

Demir, Müstakl Sanayii ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSIAD) Samsun Şubesi Kurucu Üyesi, Şube Başkan Yardımcılığı görevn üstlendi.  Atakum Beledyesi Meclis Üyeliği görevinde bulundu.

2002 seçimlerinde AK Part'den meclise girerek 22. Dönem'de Samsun milletvekili olan Mustafa Demir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı olarak görevde bulundu. 2007 seçimlerinde yenden meclise girdi ve 23. Dönem'de aynı komsyonun başkanlığına yenden seçildi 

1 Mayıs 2009'da II. Erdoğan Hükümet'nde yapılan kabine değişikliği ardından Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevine getirildi. Böylece Samsun 12 yıl aradan sonra lk kez br bakan çıkartmış oldu.

Demir, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Samsun Belediye Başkan adayı oldu.  Demir, evli ve 5 çocuk babasıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:10
YORUM EKLE