Alexa

Mustafa Demir: Samsun 'BÜYÜK GÜN'e hazır!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun büyük güne hazır. Tüm vatandaşlarımızı kutlamalara bekliyoruz" dedi

Mustafa Demir: Samsun 'BÜYÜK GÜN'e hazır!

Başkan Mustafa Demir'den tüm vatandaşlara çağrıda bulunarak, 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılı kutlamalarının en görkemli anları yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilecek "Samsun büyük güne hazır. Tüm vatandaşlarımızı kutlamalara bekliyoruz" dedi.

Yarın Cumhuriyet tarihinin en büyük 19 Mayıs kutlamalarına ev sahipliği yapacak olan Samsun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı görkemli kutlamalar için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Ocak ayından bu yana 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yıl etkinliklerini sürdüren Samsun, yarın kutlanacak 'Büyük Gün'e hazır.

Şehir bayraklarla adeta kırmızı beyaza boyandı.

Tütün İskelesi ve Bandırma Vapuru gibi mekanlarziyaretçi akınına uğruyor.

100'üncü yıl dönümü nedeniyle yarın düzenlenecek kutlamalara  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar'ın yanısıra Türkiye'nin dört bir yanından vatandaş katılacak.

TARİHİ GÜN

Mustafa Demir yaptığı açıklamada, "Tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Etkinlikler kapsamında sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Pazar günü şehrimize teşrif edecekler. Sayın Cumhurbaşkanımız, Tütün İskelesi'nde Samsunlulara hitap edecek. Tüm halkımızı saat 13.30'daki bu büyük buluşmaya davet ediyorum" dedi.

Dün akşam ilk olarak Mili Mücadele 1919 adlı tiyatral gösteriyi izleyen ve, "Kurtuluş Savaşı'nda Türk Milleti'nin vatanını müdafaa için verdiği büyük mücadeleyi, ortaya koyduğu inanılmaz özveriyi anlatan 'Milli Mücadele 1919' adlı tiyatral gösteri bizlere duygu dolu anlar yaşattı. Tiyatrocu kardeşlerimizi yürekten kutluyorum" açıklamasında bulunan Başkan Mustafa Demir, bugün ise ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan'ın teşrifleriyle kutlamaların yapılacağı Tütün İskelesi'ndeki hazırlıkları ve alınan tedbirleri inceledi.

Daha sonra Dragon Bot Yarışması finallerini takip eden Başkan Mustafa Demir, yarışlara yoğun ilgi gösteren Samsunlularla selamlamıştı, günün anısına vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Yüzlerce motosiklet tutkunu ve 'Vosvossevenler'in Batı Park'taki buluşmasına da katılan Başkan Demir, Vosvos'un direksiyonuna geçerek Türkiye'nin her bölgesinden gelen tutkunlarla birlikte tur attı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 01:35
YORUM EKLE

banner325