Mustafa Demir, 'SASKİ LOGOSU' İddiaları Kasıtlı ve Asılsızdır

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (SASKİ) logosundan Atatürk’ün çıkarıldığı" yönünde ortaya atılan iddialarla ilgili bir açıklamada bulundu.

Samsun 26.02.2020, 23:13 26.02.2020, 23:35
Mustafa Demir, 'SASKİ LOGOSU' İddiaları Kasıtlı ve Asılsızdır

Samsun'un gündemine oturan SASKİ LOGOSU ile ilgili açıklamada bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "logodan Atatürk'ün çıkarılması da mümkün değildir" dedi

Başkan Demir, "Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (SASKİ) logosundan Atatürk’ün çıkarıldığı" yönünde ortaya atılan iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, SASKİ'nin bugüne kadar 'Logo'sunun bulunmadığını "Bu nedenle logodan Atatürk'ün çıkarılması da mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

LOGO SASKİ'NİN DEĞİL

Samsun'da sosyal medya mecralarında ve gerekse basın yayın organlarında 'Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ logosundan Atatürk’ün çıkarıldığı' yönünde yansıtılmak istenen konunun 'Asılsız’ olduğunu belirten Başkan Demir, "SASKİ'nin, kurulduğu 1995 yılından bu yana hiçbir zaman 'LOGO'su olmamıştır. Bahse konu olan logo, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne aittir. Bu nedenledir ki, 'LOGO’dan ATATÜRK’ün çıkarılması' SÖZ KONUSU DEĞİLDİR" dedi.

SASKİ'nin 25 yıllık geçmişe sahip bir kurum olduğunu belirten Mustafa Demir, Çeyrek asırlık geçmişi bulunan SASKİ'nin 'Kurumsal Kimliğini' oluşturmak adına LOGO ihtiyacı doğduğuna dikket çekerek, "Aralık 2019 tarihinden logo çalışması yapılmış ve belediyemiz logomuzun yanında SASKİ logosu ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır" diyerek şu ifadelerde bulundu: "Yanlı, yanlış ve tamamen algı oluşturmaya yönelik çabalar, sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Bilerek ve kasıtlı bir şekilde halkımızı yanlış bilgilendirmeye yönelik çaba içerisine girenler hakkında her türlü yasal işlem yapılacaktır" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)