Mustafa Demir'in Merak Edilen Ankara Ziyareti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Büyükşehir belediyesinde son vukuatlar ardından Ankara'ya neden gittiği merak ediliyordu.

Samsun 25.12.2020, 20:55 25.12.2020, 21:49
Mustafa Demir'in Merak Edilen Ankara Ziyareti

Samsun Büyükşehir Belediyesinde son vukuatların ardından Ankara'ya giden ve Samsun Kamuoyunda Ankara'ya çağırıldığı konuşulan Mustafa Demir Ankara ziyaretlerini anlattı.

Yapılan açıklamada, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentte yapımı devam eden ve yapılması planlanan projelerle ilgili Ankara’da temaslarda bulunduğu belirtilirken, kentsel dönüşümden, sanayi sitelerinin kurulmasına, trafik ve ulaşım projeleriyle ilgili çaşitli görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Mustafa Demir'in daha önceden planladığı belirtilen Ankara ziyaretinde önemli temaslarda bulundu belirtildi. 

Mustafa Demir'in Ankara'daki Ziyaretleri

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı görevine atanan İbrahim Şenel'e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan ve projelerle ilgili istişare eden Başkan Demir, daha sonra Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank ile görüştü. Bakan Varank’ı ziyaret ederek, Samsun’a yapılacak projelerini anlattı.

Aselsan Genel Müdürü Haluk Görgün’e de ziyarette bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Aselsan ile birlikte yürüttükleri ‘akıllı şehir’ projesi ile birlikte başta trafik sorunu olmak üzere birçok konu ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Mustafa Demir, sanayi bölgelerinin oluşumundan, kentsel dönüşüme, turizmden, trafik ve ulaşıma kadar birçok projeyle ilgili yaptıkları temasların olumlu geçtiğini ifade etti.

Başkan Demir açıklamasında; “Altyapıdan üst yapıya kadar Samsun’un her noktasına yatırımlarımızı götürüyoruz. Yüreğimizi ortaya koyarak çıktığımız bu yolda en büyük destekçimiz halkımızdır. Şehrimizin tüm sorunları ortak çözümler bularak çözme gayretindeyiz. Hizmet ve projelerimizi de bunlara göre şekillendiriyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesinde son olaylar ardından Mustafa Demir'in "Ankara'ya neden çağırıldığı" konusunda Kamuoyunda bir algıdan sonra Demir'in "daha önceden planlanan Ankara ziyareti' olduğu açıklandı.
 

Yorumlar (0)