Mustafa Kukula Hayatını Kaybetti

12 Eylül 1980 darbesinden önce ve sonrasında Ülkücü Hareket Davasına hizmet veren Mustafa KUKULA hayatını kaybetti.

Samsun 24.05.2022, 21:29
Mustafa Kukula Hayatını Kaybetti

Mustafa Kukula vefat etti.  Merhum Kukula'nın cenazesi 25 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 11: 30'da evinin önünde yapılacak helalleşmeden sonra Büyük Camii'nde kılınacak öğle namazı ardından kılınacak cenaze namazına mütakip Derecik Mezarlığına defin yapılacaktır.

Ailesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Mustafa KUKULA vefat etmiştir.Merhumun cenazesi yarın 25.05.2022 Çarşamba günü saat 11.30'da evin önünden helallik alınıp, Samsun Büyük Camiinde Öğle namazına müteakip Samsun Derecik mezarlığına defnedilecektir.!

Ülkücü Camia tarafından da yakından tanınan Mustafa Kukula ile ilgili Sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajlarına yer verildi.

Türk Eğitim Sen eski il başkanı Hamdi Koçak mesajında şunları söyledi:

"İşadamı arkadaşımız Sy. Mustafa Kukula vefat etmiş olup, cenazesi 25 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 11 30'da evinin önünde yapılacak helalleşmeden sonra Büyük Camii'nde kılınacak öğle ve cenaze namazından sonra Derecik mezarlığına defin yapılacaktır. Merhum Mustafa Kukula Beyefendiye Allah'tan rahmet diliyorum. Kederli Ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Ruhu şad, mekânı Cennet olsun."

Eski Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç sosyal medya adresinden bulunduğu paylaşımda şunları söyledi:

"Mustafa KUKULA, İhtilal öncesi ve sonrasında (Ülkücü HAREKETE)ziyadesi ile HİZMETİ Geçmiş (Güzel ve Yiğit) İnsan. Ve; Mustafa KUKULA Ülküdaşımız VEFAT Etti. İhtilal öncesinde Eğitim Enstitüsünde okuyan her Ülküdaşımızın KUKULA BAKKALI ile yakın ilişkisi olmuştur. Bilahare,Mustafa Ülküdaşımız Sanayide işyeri açmıştır.  Rahmet olsun Mustafa ÜLKÜDAŞIMIZA.. Resimde,Mustafa Ülküdaşımız Ergenekondan ÇIKIŞ Temsilen DEMİR DÖĞÜYOR"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)