Mustafa Önsel, Samsun Türk Ocağı'nda Konferans Verdi

Balyoz Dâvâsı mağdurlarından Em. Kurmay Albay Mustafa Önsel, Samsun Türk Ocağı'nın tertiplediği "15 TEMMUZ'UN PERDE ARKASI" konulu bir konferans verdi.

Samsun 01.10.2016, 22:00 01.10.2016, 23:41
Mustafa Önsel, Samsun Türk Ocağı'nda Konferans Verdi

Beşiktaş'ta Sırtlan Pususu", "Silivri'de Firavun Töreni", "Casusluk Kumpası" ve son olarak da "Ağacın Kurdu" adlı kitapların yazarı, Balyoz Dâvâsı mağdurlarından Em. Kurmay Albay Mustafa Önsel, Samsun Türk Ocağı'nın tertiplediği "15 TEMMUZ'UN PERDE ARKASI" konulu bir konferans verdi.

Em. Kurmay Albay Mustafa Önsel, 15 Temmuz'un bir darbe veya ihtilal değil bir istila hareketi olduğunu, top yekün Türk Milleti'ni ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yok etmeyi hedef aldığını, bunu, darbe veya ihtilallerden ayıran farkın bu olduğunu söyledi.

Çok sayıda dinleyicinin ayakta tâkip ettiği konuşma, Samsun Öğretmenevi Konferans Salonu'nda yapıldı.Konferansa: Doç. Dr. Serkan Şen, Prof. Dr. Kenan Erzurumlu, Prof. Dr. Nazmi Polat, Av. Necati Bulutay, Av. Osman Kara, Şâir-Yazar M. Halistin Kukul, Dr. Mustafa Balcı, Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Doç. Dr. Çağatay Tufan, Em. Öğretim Görevlisi Yusuf Ziya Gürel, Halim Kaya, Türk Eğitim- Sen Başkanı Levent Kuruoğlu, Türk Eğitim- Sen eski Başkanı Hamdi Koçak, Prof. Dr. Ali Boğa ve çok sayıda üniversite öğrencisi ve vatandaş katıldı.

İstiklâl Marşı ve saygı duruşundan sonra, açış konuşmasını yapan Türk Ocağı Samsun Şubesi Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen, 15 Temmuz'da ülkemizin büyük bir tehlike atlattığını, Türk Ocağı olarak, bunu, ilk sezen ve karşı çıkan Sivil Toplum Kuruluşu'nun Türk Ocakları Genel Merkezi olduğunu ve bu bâdireyi bertaraf etmek için millî bir şuûrla birlik içersinde bulunmamız gerektiğini söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Em. Kurmay Albay Mustafa Önsel, yaptığı uyarıların gerek siyâsîler ve gerekse askerler tarafından mustafa onsel samsun turk ocaklari konferansnazarı itibare alınmadığını, seneler öncesinden başlayan Fethullahçı terörün son zamanlarda daha hızlandığını ifade etti. Önsel; son kitabı olan "Ağacın Kurdu"nda bütün bu olanları 15 Temmuz öncesinde yazdığını fakat kimseyi inandıramadığını hattâ tehdit edildiğini, baskı gördüğünü söyledi. Yazdığı hiçbir şeyin gerçek dışı olmadığını, hepsinin vesîkalara dayandığını belirtti.

Mustafa Önsel; çıkış yolunun millî dayanışmadan geçtiğini, etrafımızın, yakından uzağa sinsi ve alenî düşmanlarla çevrili bulunduğuna dikkat çekti. Yabancı güçlerin, bilhassa ABD'nin bu işlerdeki rolünün unutulmamasını söyleyen Önsel, vuku bulması muhtemel hâdiselere karşı uyanık olmamızın gereğini işâret etti.

Konuşmasını yaptıktan sonra, kendisine, Türk Ocağı'nın bozkurt amblemli tabağı ve kâsesi M. Halistin Kukul tarafından takdîm edildi. Kısa bir konuşma yapan Kukul, Mustafa Önsel'in dört kitabını da okuduğunu, bu kitapların hepsi hakkında geniş değerlendirme yazıları yazdığını; bunların, adâlet ve siyâset târihimizde önemli yerleri olduğunu belirterek, kendisine, Türk Ocağı Samsun Şubesi adına teşekkür etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
kar yağışlı