Nasıl Bir Türkiye Çalıştayı Samsun’da

Nasıl Bir Türkiye Çalıştayı entelektüel Türk Milliyetçilerini hareket geçirerek büyük organizasyonlarda bir araya getiriyor.

Samsun 31.05.2016, 22:15 24.07.2016, 02:55
Nasıl Bir Türkiye Çalıştayı Samsun’da
Nasıl Bir Türkiye Çalıştayı entelektüel Türk Milliyetçilerini hareket geçirerek büyük organizasyonlarda bir araya getiriyor.

4 Haziran 2016 tarihinde tüm gün boyunca, iki oturum halinde yürütülecek çalıştay’da, her oturumda sözlü ya da yazılı bildiriler sunulacak ve tartışılacak. Ayrıca, her katılımcının sunulan bildiriler üzerine görüşlerini belirtmeleri istenecek.

Dünya devletlerinin şerefli bir üyesi olan Türkiye Cumhuriyetinin, bulunduğu coğrafya ve iç sorunlarından kaynaklı birçok problemle karşı karşıya oldu. Türk Milli Devleti’nin 21. Yüzyılda güçlü ve etkili bir devlet olabilmesi, karşı karşıya olduğu sorunları çözme kapasitesi ve kabiliyetine bağlı bulunduğu belirtiliyor.
Yayınlanan bildiride Çalıştay’ın amacıyla ilgili ilgili şöyle belirtiliyor.

Türk Milleti ve özellikle Türk Milliyetçilerinin entelektüel düzeyi, her türlü krizi çözebilecek güç ve kapasitededir. Yeter ki, bu gücü harekete geçirilebilecek organizasyonlar kurulabilsin.

Dünyayı, Ülkesini ve insanını, yaşadığı çağın gereklerine göre algılayan ve sorunlarına çözüm üretebilen Türk Milliyetçileri, zaman kaybetmeden bu sorumluluklarını ifa mecburiyetindedirler.

Ülkede siyasi, sosyal, ekonomik ve daha birçok sorun acil çözüm beklemektedir. Siyaset kurumunun mevcut yapısıyla, sorunları çözmedeki aczi herkesçe bilinen bir gerçektir.

Ülkenin içinde bulunduğu çaresizlik algısından bir an evvel kurtulması ve topyekûn bir kalkınma hamlesi geliştirmesi gerekmektedir. Anayasanın yenilenmesi ve demokratikleşme, dış politika ve terör, işsizlik ve gelir dağılımı eşitsizliği, sürdürülebilir bir kalkınma, kadın hakları başta olmak üzere daha birçok sorun çözüm beklemektedir.

Ülkenin, bu sorunlarla uzun bir süre daha yaşayabilme sansı yoktur. Türk Milliyetçileri zaman kaybetmeksizin titreyip kendine dönmek ve Ülkeyi bu sorunlardan kurtaracak çareler aramak zorundadırlar. Türk Milli Devletinin tüm kurumlarıyla yeniden organize edilebilmesi, süper bir güç, refah ve zenginlik üretebilen bir toplum haline gelebilmesi, Ülkenin cefakâr evlatlarının yükleneceği sorumluluklara ve onların başarılarına bağlıdır.

Gerçekleştirmekte olduğumuz çalıştayların bu duygu ve düşüncelerle yola koyulan, menzile varamasak da yolunda ölürüz diyebilen, fedakâr Türk Ülkücülerinin bir haykırışı olması dileğiyle…

Cenab-ı HAKK yolundan ayırmasın, hayırlara vesile etsin ve başarılar nasip eylesin…

Çalıştay’ın Konu Başlıkları Şöyle:

Hukuk ve Siyaset, Vergi Adaleti, Dış Politika, KKTC, Ortadoğu, AB, Azerbaycan, ABD, Güvenlik Ve Terör, Terörle Mücadele, Bölücülük, Güneydoğu, PKK ve IŞİD, Toplum, Ekonomi Ve Kalkınma, Sanayileşme, İstihdam, İşsizlik, Yoksulluk , Hayat pahalılığı, Üretim, Gelir Dağılımı, Küresel Rekabet, Sürdürülebilir Büyüme, Kırsal Kalkınma, Kentleşme, Sağlık ve Sosyal Güvenlik, Çalışma Hayatı, Kadınların İşgücüne Katılımı ve İstihdamı, Esnaf ve Sanatkârlar, Eğitim Ve Kültür, Enerji Ve Ulaşım.

Çalıştay Düzenleme Kurulu:

Prof.Dr. Çetin Elmas, MHP MYK Üyesi, Gazi Üniversitesi Prof. Dr. Hasan Tunç, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Ragıp Vural, 2023 ve Ayarsız Dergileri Genel Yayın Yönetmeni Şahin Gür, Alptürk Tv. Eski Yöneticisi

Çalıştayın düzenleneceği yer:
OMTEL OTEL:
19 Mayıs Üniversitesi KURUPELİT KAMPÜSÜ  

Nasıl Bir Türkiye Çalıştayı Samsun’da Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Yorumlar (0)