Alexa

Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Kurtuluşun İlkadımıdır

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Kurtuluşun İlkadımıdır
banner327

Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda,  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı için canlarını feda eden  şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimizi hatırlayarak rahmet, minnet ve şükranla andığını belirtti.

Başkan Demirtaş kutlama mesajında, 19 Mayıs'ın, esareti kabul etmeyen ve hürriyetinden vazgeçmeyen milletimizin 'Ya istiklal, ya ölüm' diyerek vatanını işgal etmek isteyenlere karşı verdiği beka mücadelesinin ilk adımı olduğunu kaydederek mesajını şu şekilde verdi:

"Gençlerimiz ülkemizin dinamik, enerjik güçleridir. "

19 Mayıs 1919 tarihi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde Türk milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda ilkadım'ın atıldığı şaha kalkışın başlangıcı, kararlılık, azim ve mücadele demektir. Samsun'da yakılan istiklal meşalesi aziz milletimizin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle zaferle taçlanmıştır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin Kurtuluş Savaşı ruhuna sahip çıkmaları açısından son derece anlamlıdır. Gençlerimiz ülkemizin dinamik, enerjik güçleridir. Onları önemsiyor ve güveniyoruz. Gençlerimizi geleceğe ne kadar donanımlı bir şekilde taşırsak ülkemizin geleceği de o kadar güzel olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu topraklar için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 12:21
YORUM EKLE