Necattin Demirtaş, 'Beyaz TV'de Uyan Türkiyem' Programına katıldı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Beyaz TV’de “Uyan Türkiyem” adlı programa canlı bağlantı ile katıldı. “Belediye Mahallenizde”, hizmet çadır ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Samsun 01.11.2020, 16:42 01.11.2020, 16:58
Necattin Demirtaş, 'Beyaz TV'de Uyan Türkiyem' Programına katıldı

Beyaz TV’de “Uyan Türkiyem” adlı programa canlı bağlantı ile katılan Samsun - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım ile ilgili projelerini anlattı.

Beyaz Tv ekranlarından Tahir Sarıkaya’nın sunuculuğu yaptığı ”Uyan Türkiyem” programına konuğu olan Başkan Demirtaş, Kurulan canlı bağlantı ile Program Koordinatörü İsmail Çanak’ın sorunları cevapladı ve İlkadım Belediyesi'nin çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Demirtaş, “Yerel yönetimlere örnek oluyoruz”

Yerel yönetimlere örnek olan “Belediye Mahallenizde” uygulaması hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Her hafta bir mahalleye misafir olan Belediye Mahallenizde uygulaması bu hafta Karasamsun Mahallemizin sorularına çözüm oluyoruz. Öncelikle İzmir'in Seferihisar İlçesinde 6.6 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası, İzmir halkı başta olmak üzere birçok ilde depremi hisseden vatandaşlara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. İlçemiz adını Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda, aziz milletimizin tüm yokluk ve yoksulluklara rağmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Samsun'a çıkışıyla başlayıp, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla neticelenen bağımsızlık mücadelemiz, milletimiz ve ülkemiz için, gelecek adına atılan tarihi bir adımdan almıştır" dedi.

Alkımızdan aldığımız destek ve güçle tüm projelerimiz ilçemizde hayata geçireceğiz

Başkan Demirtaş konuşmasını şöyle devam ettirdi: Karadeniz’in son dönemde parlayan yıldızı haline gelen İlkadım ilçemiz diğer ilçeler arasında kenti merkezinde en hızlı büyüyen kent içi göç alan yerleşimi çok eski bir ilçe. Hali ile değişik insanlar ve değişik talepler var. Dinamikten kaynaklı da büyük bir nüfus yoğunluğu var.54 ilde büyük bir ilçeye her noktasına eşit hizmet götürmek adına belediye olarak amacımız bu kaynaklarımızı doğru kullanmak ve ilçemizi geleceğe hazırlamaktır. Bu noktada yapacağımız tüm projelerin tamamını halkımızın taleplerine göre hazırlıyoruz. Bu güç halkımızda var. Halkımızdan aldığımız destek ve güçle tüm projelerimiz ilçemizde hayata geçireceğiz” dedi.

Demirtaş, “Belediyenin tüm imkanlarını seferber ediyoruz”

Belediye hizmetlerinin vatandaşın ayağına götüren “Belediye Mahallenizde” uygulamasını detaylandıran Necattin Demirtaş,” İlçemizde hizmete hız katacak,”Yerinde hizmet, yerinde çözüm” anlayışıyla ilçe genelinde belirlenen program dahilinde hayata geçirdiğimiz ''Belediye Mahallemizde'' adı altında kurulan hizmet çadırı ile her hafta bir mahallemize misafir oluyoruz. Mahalle sakinleri hizmet çadırımıza  gelerek belediyeden taleplerini  ilk ağızdan görevli ekip arkadaşlarımıza iletiyor. Talep edilen isteği ekiplerimiz bağlı olan müdürlükte görevli arkadaşlara iletiyor. Temizlik İşleri dezenfekteli yıkama, çöp konteylerinin bakım ve boyama işlemlerine, Fen İşleri, sıcak asfalt, sathi kaplama, yama asfalt, kaldırım, baskı beton, parke taş uygulamaları, yol açımı, Park Bahçeler, oyun grupları, parkların çevre düzenlemesi, ot biçimi, Muhtarlık Hizmetleri ise muhtarlarımızda gelen iş taleplerini iş sırasına alarak en hızlı şekilde çözümü için aynı anda ekiplerimiz mahallemizde çalışıyor. Vatandaşlarımız bu uygulama ile de belediyenin tüm hizmetleri hakkında bilgi alabilirken önerilerini de sunabiliyorlar. Birim müdürlerimizle birlikte sıkıntıları yerinde görerek acil çözüm ürettiğimiz, mahalle sakinlerimizden de olumlu dönüşler aldığımız bu uygulamayı dönüşümlü olarak devam ettireceğiz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu