Alexa
banner314

Necattin Demirtaş Kimdir? Nereli ve Kaç yaşındadır?

Yerel seçimler yaklaşıyor. 31 mart 2019 yerel seçimlerine partiler hazırlanıyor. yerel seçimlere girecek adaylarda bir bir ortaya çıkmaya başladı. Samsun'da ilkadım belediye başkanlığına aday olması beklenen Necattin Demirtaş merak edilmeye başladı. Peki Necattin Demirtaş Kimdir?

Necattin Demirtaş Kimdir? Nereli ve Kaç yaşındadır?
banner327

Yerel seçime partilerin hazırlıkları hız kazanırken aday ve aday adayları da siyaset meydanına çıkmaya, kendilerini göstermeye başladı. Belediye başkanlığına aday olması beklenen ve merak edilen adaylarda var. Samsun'da büyükşehir Belediye başkanı aday adayları kim olacak merak edilirken, Samsun ilçelerinde de adaylar büyük merak konusu oldu. İlkadım'da ismi çokca zikredilen adaylardan birisinin Necattin Demirtaş olduğu söyleniyor. Partiler henüz kararını vermemiş olsa da Necattin demirtaş'ın adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

Necattin  Demirtaş'ın Adaylığına Kesin Gözüyle Bakılıyor

İnsanların merak ettiği MHP'nin ilkadım belediye başkan adayı kim olacak sorusu henüz bir cevap bulmuş değil. Ancak Samsunlu vatandaşlar MHP'nin İlkadım adayı olarak Necattin demirtaş'ı kesin gözü ile bakıyor. Peki Necattin Demirtaş kimdir? Necattin Demirtaş nerelidir? Necattin Demirtaş hangi okullarda okudu ve nerelerde çalıştı? bu ve benzeri sorularda vatandaşların kafasında dolanıp duruyor. Aslında Necattin Demirtaş ismi Samsunlulara yabancı bir isim olmamakla birlikte İlkadım Belediyesi başkanlığı kolduğunda bir dönem oturmuş ve siçimi kılpayı kaçırmış bir başkandır.

Necattin Demirtaş Kimdir?

1955 Samsun Kavak Çivril Köyünde doğan Necattin Demirtaş, İlkokulu Emrullah Efendi, Orta okulu Mithat Paşa, Lise tahsilini Ondokuzmayıs lisesinde yapmıştır. 1979 yılında İzmir Ege Üniversitesi İşletme fakültesini bitiren Necattin Demirtaş, Askerlik görevini 1982 yılında 4 aylık kısa dönem olarak Isparta'da yapmıştır. Askerliğin ardından çalışma hayatına başlayan Demirtaş, Uzun yıllar kamuda ve çeşitli kademelerinde yöneticilik yapmıştır. Sivas, Adapazarı Tarım Kredi Bölge Müdürlüklerinde çalıştı. Demirtaş Başarılı bir bürokrattır. Çalışkanlığıyla bilinen Demirtaş, 2001 yılında Adapazarı Tarım Kredi Bölge Müdürlüğünden emekli oldu. 

Necattin Demirtaş'ın Görev Yaptığı Kurum ve Kuruluşlar Şöyle:

 -Milli Eğitim Bakanlığı Ders Aletleri yapım merkezinde
-T.Tarım Kredi Kooperatiflerinde Müfettiş Yardımcısı
-T.Tarım Kredi Kooperatifleri Kayseri Bölge Müdür Yardımcısı
-T.Tarım Kredi Kooperatiflerinde Müfettiş
-Boğazlıyan Yem Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı
-T.Tarım Kredi Kooperatiflerinde Sivas Bölge Müdürü
-Çepni Gücü Yem Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı
-T.Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Müdürü
-Elsan Orman Ürünleri Sanayii Yönetim Kurulu Üyesi
-T.Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Müdürü
-Akyazı / Sakarya Yem Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı
-T.Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlük Müşaviri
-T.Tarım Kredi Kooperatifleri Personeli Emekli Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi
-T.Halk Bankası Personeli Vakfı Genel Müdürü
-Türkiye Ziraat Odaları Birliği Odalar Organizasyon Müdürü
-Denetimli Serbestlik Ankara Koruma kurulu Üyesi
-Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Üyesi
-Vergi Konseyi Üyesi
-Türkiye ziraat Odaları Birliği Genel Başkan Danışmanı

Necattin DEMİRTAŞ, 2009 Mahalli seçimini kazanarak Samsun İlkadım Belediye Başkanı olmuş ve bu görevi bir dönem yürütmüştür.Demirtaş, İngilizce bilmektedir ve evlidir.

Eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 2019 mart yerel seçimlerinde yeniden aday olup olmayacağı bilinmezken vatandaş Demirtaş'ın adaylığına kesin gözüyle bakıyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 01:30
YORUM EKLE

banner307

banner325