Alexa

Necattin Demirtaş, Muhtarlar ile Buluştu

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Necattin Demirtaş, Muhtarlar ile Buluştu

İlkadım’da gerçekleşen Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantısına yoğun ilgi gösterildi. İlkadımlı muhtarların yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, her iki belediyenin meclis üyeleri ve birim müdürleri ile çok sayıda muhtar iştirak etti.

Muhtarlar toplantısına Yoğun Katılım

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı. İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri İlhan Bayram, Samsun Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, her iki belediyenin meclis üyeleri ve birim müdürleri ile çok sayıda muhtar katıldı.

Verimli hizmetler hayata geçireceğiz

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Toplantı öncesi açılış konuşmasında vatandaşa hizmet için Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile iş birliği içerisinde olmanın önemine dikkat çekti.

Demirtaş; “Bugün burda Büyükşehir Belediye Başkanımız ilçemizle ilgili düşüncelerini bizimle paylaşacak. Soru cevap şeklinde verimli bir toplantı olacağını düşünüyorum. Başkanımız toplantımızı yönlendirecek. Ben ev sahibi olarak sizlere tekrar hoşgeldiniz diyorum. İlkadımlı hemşehrilerimiz ve şehrimizin kıymetli misafirlerine daha yaşanılabilir, modern ve gelişmiş yaşam alanları sunmak için özellikle muhtarlarımızın mahalle sakinlerimiz adına ilettiği problemlerin çözümü için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Vatandaşımıza en hızlı ve verimli hizmeti büyükşehir belediyemiz ile birlikte hareket ederek ulaştıracağız” diye konuştu.

Muhtarların önemini biliyoruz

Muhtarların yerel yönetimler için büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Başkan Demirtaş; “Muhtarlarımız bizler için üstlendikleri görev ve konumları ile büyük önem arz etmektedirler. Vatandaşımızın yaşadığı sorunları ve belediyelerden beklentilerini iletme noktasında yaptıkları çalışmalarla bir köprü görevini hayata geçirmektedirler. Bizlerde bu bilinç ile muhtarlarımızın önemini çok iyi biliyor ve desteklerimizi imkanlar doğrultusunda esirgemiyoruz. Bu toplantının gerçekleşmesine öncülük eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ve çalışma arkadaşlarına ve yoğun bir katılım sağlayan İlkadımlı muhtarlarımıza teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.

Çiftlik Caddesi İçin referandum yapılsın

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise muhtarlar toplantısında şöyle konuştu:

 “İlkadım ilçemiz merkez ilçe olması ve gün içerisinde ki nüfus yoğunluğu ile büyük bir öneme sahip. Yaşadığı sorunların en başında ise eski yerleşim nedeni ile otopark sorunu geliyor. Bu sorunu çözebilmek için kentsel dönüşümün dışında plan değişikleri çalışmaları ile hızlı bir çözüm yolu üretmeyi planlıyoruz. Çiftlik Caddesinin trafiğe açılması ile ilgili olarakta o caddede mülk sahibi olarak ve ya işletmeci olarak yaşayan vatandaşlarımızı sandığa davet ederek referandum yapmayı planlıyoruz” 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 22:54
YORUM EKLE