Alexa

Nuri Seven; 19 Mayıs 1919'un 100. Yıl Dönümünü Kutluyoruz

Sevdamız Samsun Platformu üyeleri Samsun’da yakılan kurtuluş meşalesinin nice 100. Yıllar boyunca sönmemesini dileyerek, ülkemizi işgalden kurtaran tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Ne mutlu Türk’üm diyene" dedi.

Nuri Seven; 19 Mayıs 1919'un 100. Yıl Dönümünü Kutluyoruz

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Sevdamız Samsun Platformu üyeleri mesaj yayımladı.

Samsun’da yakılan kurtuluş meşalesinin nice 100. Yıllar boyunca sönmemesini dileyen  Platform Başkanı Nuri Seven, platform adına açıklama yaparak şöyle dedi:

KENDİMİZİ ŞANSLI HİSSEDİYORUZ

“Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde gerçekleşen 19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Böylesine önemli bir güne tanıklık ettiğimiz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nn attığı adımlar sayesinde bu ülkenin evlatları, bu eşsiz zekayı yıllar boyu rehber edinmiş, bu sayede de 100 yıldır kendi ayaklarının üzerinde durmayı başarmıştır.

"NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE"

Bu başarı öyküsü, yüce Türk milletine sonsuza kadar rehber olmaya ve yol göstermeye devam edecektir. Bu bakımdan baktığımızda, gençlerimizin geçmişimizi öğrenmeye ve bununla birlikte bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel açıdan her türlü gelişimi takip etmeleri, kendi değerlerimizin yanı sıra dünya ile bütünleşmelerinde büyük rol oynayacaktır. Geleceğimiz onlar gençlerimizin yoluna ışık tutan ve tutmaya devam edecek olan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun’da başlayan ve bu güzel ülkemizi işgalden kurtaran tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Ne mutlu Türk’üm diye" dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325