Alexa

Ömer Gürcan: Madem Yasaya Aykırı Parkomatlar Neden Sökülmüyor?

Parktek Genel Müdürü Ömer Gürcan, yaptığı basın açıklamasında basında çıkan haberlerin asılsız olduğunu iddia ederek; insanların yalan haberlerle kandırıldığını öne sürdü.

Ömer Gürcan: Madem Yasaya Aykırı Parkomatlar Neden Sökülmüyor?

Parktek Genel Müdürü Ömer Gürcan son günlerde basında çıkan parkomatlarla ilgili açıklama yaparak, meselenin çarpıtıldığını söyledi. Basında çıkan haberlerin aslı-astarı olmadığını savunan Gürcan, Türkiyede idare mahkemesince verilen kararların usul ve yasaya uygun olup olmadığı, yönetimin yargı yolu ile denetlemesini yapan Danıştay tarafından belirlendiğini ifade etti.

Şirket Genel Müdürü Ömer Gürcan, İnsanlar yalan haberlerle kandırıldığını öne sürerek, "Madem yasaya aykırı bir uygulama söz konusu neden parkomatlar sökülmüyor ? Neden parktek hala cadde ve sokaklarda bu uygulamayı sürdürebiliyor? Neden idare bu uygulamayı engellemiyor?Şirketimizi yıldırmak için birkaç kişi tarafından hakkımızda savcılığa suç duyurusunda bulunuldu ve hepsinde kovuşturulmaya yer olmadığı kararı verildi, madem usulsüz bir iş yapılıyor , neden savcılık buna izin veriyor ? Herkes bu uygulamanın yasal olduğunun farkında ve bilincinde..Lakin asılsız haberlerle maalesef  kazanç gütme gayesi ile hareket eden bu sebeplede basına demeçler vererek yargı kararlarını farklı lanse ettiren kişiler söz konusu…" diye belirtti.

Ömer Gürcan Serra Otel'de basın kahvaltısında yaptığı konuşmada tam gaz yola devam ettiklerini belirtti.

Parkomat uygulamasının bir sürü inceliği olduğunu ifade eden Ömer Gürcan; Belediye meclis kararlarından tutun, bu uygulamanın işlenebilirliği açısından yapılması lazım gelen otopark vaziyet planları , ukome kararları , cadde genişlikleri , cep uygulamasının olup olmadığı vs bir sürü detaylar göz önüne alınarak şehrin ancak bazı cadde ve sokaklarında bu uygulamanın yapılabilmesi yönetmelik esasları çerçevesinde mümkündür. Bu aşamalardan birinin atlanılması halinde yani yasal zemine oturtulmaması halinde elbetteki idare mahkemesince alınan ücretleri iptaline karar verilebilir. Keza tarifeler vsukome kararları ile belirlenebilir olup, Burdurda bu yasal şartların oluşturulmaması sebebi ile iptal kararı verildi ise bunun Samsunla ne alakası vardır? Samsun Büyükşehir Belediyesince tüm gerekli şartlar yerine getirilmiş, cadde ve sokakların vaziyet planları tespit edilmiş , cadde genişlikleri vs baz alınmış , ukome kararları ile tarifeler belirlenmiş olup bu konuda Burdurla kıyas dahi götürmeyecek titizlikte işlemler yapılmıştır."dedi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 14:41
YORUM EKLE