banner434

banner433

OMÜ Öğrencileri: Çözüm Temizlemek Değil Kirletmemek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Optisyenlik bölümü öğrencileri Samsun - Atakum’ un Kurupelit bölgesinde bulunan yat limanında çevre temizliği yaparak vatandaşların taktirini topladı.

Samsun 09.10.2019, 15:30 09.10.2019, 16:06
OMÜ Öğrencileri: Çözüm Temizlemek Değil Kirletmemek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik bölümü öğrencileri yaptıkları çevre temizliği ile dikkat çekti. Örnek davranış sergileyen OMÜ öğrencileri, "Çözüm temizlemek değil kirletmemektir." dedi.

Atakum’da bulunan yat limanı etrafında çevre temizliği yapan öğrenciler, temizlik öncesinde kiraladıkları bisikletlerle “İnsan için Spor, Doğa için Temizlik” sloganıyla yola çıktılar. OMÜ Optisyenlik bölümü öğrencileri çevreye zararı olabilecek kola şişesi, yiyecek kapları, şişeler, olta misinaları, kutu kartonları gibi birçok cam, kağıt ve plastik atıkları toplayarak doğaya zarar vermelerini engellediler. 

KAYA, “ÇÖZÜM TEMİZLEMEK DEĞİL KİRLETMEMEK”

Optisyenlik bölümü öğrencisi Cansu Kaya öğrenci grubu adına açıklama yaparak şunları söyledi:

“Hepimizin nefes aldığımız havaya, içtiğimiz suya kısacası doğaya karşı sorumluluklarımız var. Gönül isterdi ki bugün burada tek bir çöp dahi bulamayalım. Ama doğayı temizleyenler gibi kirletenler de maalesef yine biz insanlarız. Çözüm temizlemek değil kirletmemektir. Bunun bilinciyle yaşamaya devam edeceğiz.”

Yorumlar (0)