OMÜ Türkoloji Konuşmaları Başlıyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selçuk Çıkla “Türkoloji Konuşmaları” adıyla düzenlenecek olan çevrimiçi konferansların önemli olduğunu belirtti.

Samsun 12.03.2021, 16:26
OMÜ Türkoloji Konuşmaları Başlıyor

OMÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Türkçenin zenginliklerini, Türk edebiyatının enginliklerini bölüm öğrencilerinin yanı sıra vatandaşlara da tanıtma maksadıyla internet ortamında “Türkoloji Konuşmaları” etkinlikler düzenliyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selçuk Çıkla, yaptığı açıklamada, “Türkoloji Konuşmaları” adıyla çevrimiçi gerçekleştirilecek konferanslar serisinin üniversitenin birikimini kamuoyuyla paylaşma adına önemli bir adım olduğunu, gösretilen ilgi için şimdiden teşekkürler ederek şunları söyledi;

“Uzak Yerden Yakın Gönülle” söylemi üzerine hayata geçirilecek konuşmalar uzmanlarının yanı sıra meraklılarının da ilgiyle takip edebileceği bir anlayışın ürünü olacaktır. “Bizi biz yapan değerler”in bilinmesi ve korunması için böylesi buluşmalar önem arz etmektedir. Bilgi kirliliğinin alıp başını gittiği çağımızda doğru bilgileri ve buna dayalı sağlıklı bakış açılarını insanımıza sunmak son derece önemlidir. Bölümümüzdeki öğretim üyesi arkadaşlarımız ve öğrencilerimizle birlikte büyük bir heyecan içinde hazırlanan bu etkinliklerin ilkinde Türk Dil Kurumu eski başkanlarından biri olan Prof. Dr. Hamza Zülfikar’ı ağırlayacağız. 13 Mart 2021 günü saat 19.00’da başlayacak “Eğitim ve Öğretimde Türk Dilinin Yeri ve Önemi” başlıklı konuşmaya OMÜ TDE Youtube kanalından erişmek mümkündür. Basınımız vasıtasıyla diğer konuklarımızı da haftalık olarak kamuoyuyla paylaşmayı sürdüreceğiz. Gösretilen ilgi için şimdiden teşekkürlerimi sunar, bilgi ve bilinç dolu etkinliklerde buluşmayı temenni ederim.

Yorumlar (0)