banner434

banner433

OMÜD’DE İKİNCİ BUĞRA SÜKAN DÖNEMİ

OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği’nin 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Samsun 28.02.2022, 12:26 28.02.2022, 12:31
OMÜD’DE İKİNCİ BUĞRA SÜKAN DÖNEMİ

OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği’nin 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Sükan, ikinci kez başkan seçilerek güven tazeledi.

Ambalaj sektörünün ilk meslek kuruluşlarından olan OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği Genel Kurulu toplantısı 24 Şubat 2022 Perşembe günü geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Genel kurulda OMÜD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Sükan oy birliğiyle yeniden başkan seçildi.

Ambalaj sektörünün ilk meslek kuruluşlarından olan ve yürüttüğü çalışmalarla sektörde fark yaratan işlere imza atan OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği’nin genel kurulu düzenlendi. OMÜD Genel Kurulunda yapılan seçim sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığına ikinci kez Buğra Sükan getirildi. OMÜD asil ve sempati üyeleri ile sektör paydaşlarının katıldığı toplantıda sektöre uzun süre emek vermiş duayen yöneticiler ve eski Başkanlar da yer aldı.

‘’En çok tercih edilen ambalaj çözümü olarak konumlanacağız’’

Son faaliyet döneminde yapılan çalışmalardan bahseden Buğra Sükan, pandemi dönemini dernek faaliyetleri açısından en verimli olacak şekilde geçirdiklerini, oluklu mukavva sektörünün sesini daha fazla duyurmak için OMÜD’ü Türkiye’de ve Dünya’da referans noktası haline getirmekle ilgili çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Sükan ‘‘Yeni dönemde yönetim kurulu olarak derneğin temsil oranını daha da artırmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirliğin, Avrupa Yeşil Mutabakatının, döngüsel ekonominin önem kazandığı günümüzde sektörümüzün bu alandaki üstün özelliklerini tüm ilgili taraflara anlatarak oluklu mukavvanın en çok tercih edilen ambalaj çözümü olmasını sağlamak öncelikli hedeflerimiz olacak. Sektörümüzle ilgili dünyada, özellikle FEFCO’da (Avrupa Oluklu Mukavva Sanayicileri Federasyonu) yapılan çalışmaları yakından takip edip benimseyerek dernek olarak sektörümüzün gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz’’ dedi.

‘‘2022’de sektörün yüzde 10 oranında büyüyeceğini öngörüyoruz’’

Ambalaj sektörüne yönelik güncel verileri de aktaran Sükan, “Oluklu mukavva sektörü olarak 2021 yılını yaklaşık olarak yüzde 12 büyüme ile kapattık. Yine geçen sene gerçekleşen toplam rakamlara baktığımızda, üretimin 3 milyon ton ve 5,6 milyar metrekare seviyelerine ulaştığını görüyoruz. Sektörün 2021’deki toplam cirosu ise 30 milyar TL’yi buldu. Sektör olarak 2021 yılında Türkiye’nin GSMH büyümesinin 3-4 puan üzerinde bir büyüme gerçekleştirdik. Oluklu mukavva sektörü olarak şu andaki kurulu kapasitenin yüzde 80’ini kullanarak ihtiyacı karşılıyoruz. Sektördeki yatırımlar artan talebe paralel olarak devam ediyor. 2022 yılında sektörün yaklaşık olarak yüzde 10 oranında bir büyüme gerçekleştireceğini öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

“İş hayatında samimiyetin rolü çok önemli”

OMÜD’ün 18. Olağan Genel Kurul toplantısına konuk konuşmacı olarak katılım sağlayan Konda Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, iş hayatındaki samimiyetin önemine vurgu yaptı. Profesyonel hayatta çalışanlarla bağ kurulması gerektiğini ifade eden Ağırdır, “Günümüzde iş süreçlerinde farklı bir senaryo ve hikaye ile ilerlenmesi gerekiyor. Çalışanların kendilerini şirketlerle aile gibi hissetmeleri bütün taraflar için olumlu sonuçlar doğuruyor. Kurumların başarılarının temelini artık bu anlayış oluşturuyor. İnsanların gayretlerini yeniden tesis etmek ve ortak bir gelecek yaratmak hem çalışanlar hem de kurumlar için göz ardı edilmemesi gereken en önemli noktadır” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)