banner424

banner425

banner423OMÜ'de Ferit Bernay Zulmünü Unutmadık!

Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir, Boğaziçi Üniversitesine atanan rektör üzerinden başlatılan provokasyonlara değinerek, "71 oyla atanan Ferit Bernay ve yandaşlarının sekiz yılda yaptıkları zulmü unuttuğumuz sanılmasın." dedi.

Samsun 24.02.2021, 14:54 24.02.2021, 23:18
OMÜ'de Ferit Bernay Zulmünü Unutmadık!

Boğaziçi Üniversitesine atanan rektör üzerinden başlatılan provokasyonların Samsun’ da sirayet ettirilmeye çalışılması üzerine bir açıklamada bulunan Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir,  “46 yıllık Ondokuz Mayıs Üniversitesine de bulaştırmak isteyenlerin hevesi kursağında kalınca hiç kimse tarafından sahiplenilmeyen masa başı bildiriler devreye sokuluyor” dedi.

ARKALARINDA KİMLERİN OLDUĞUNU BİLİYORUZ

illegal örgütlerin arkalarında kimlerin olduklarını bildiklerini belirten Demir; OMÜ Rektörü ile ilgili afişleri sanki OMÜ'lü akademisyen ve öğrencilerin de Boğaziçi provokatörlerinin yanında olduğu görüntüsü verilmeye çalışıldığını belirtenek, "Tamamen asparagas ve provakatif amaçlı sahipsiz açıklama ve illegal afişlerin OMÜ'nün huzurunu bozmaya yönelik bir kurgu görüntü olduğu aşikarken bundan medet ummaya çalışanların perde arkasında kim olduklarını bilmek için kahin olmaya gerek yok." dedi.

Ferit Bernay ve yandaşlarının sekiz yılda yaptıkları zulmü de unuttuğumuz sanılmasın

Bugün üniversitelere atanan rektörleri kayyum diye nitelendirip seçimle rektör atanmasını talep edenlerin Ahmet Necdet Sezer döneminde bir oyla atanan rektörlere sessiz kalıp inançlı insanlara yapılan zulümlere ortak olduklarını unutmadıklarını belirten Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir, "Hele de OMÜ'de 297 oy alan mevcut rektöre karşı 71 oyla atanan Ferit Bernay ve yandaşlarının sekiz yılda yaptıkları zulmü de unuttuğumuz sanılmasın. Ya o kara cüppeli OMÜ’lü akademisyenlerin orduyu mevcut iktidara karşı darbeye çağıran mitingleri unuttuğumuz sanılmasın. Yine inançlı, başörtülülere karşı yapılan zulmü unuttuğumuz zannedilmesin."dedi. 

Eğitim Bir Sen İl Başkanı Demir açıklamasını şöyle bitirdi:

Burası OMÜ, Burası Türkiye, Burası Samsun

Bugün Üniversitemizdeki huzurumuzu bozmaya çalışan maşalar ve sahipleri bilsin ki o yaptığınız zulüm yanınıza belki bu dünyada kar kaldı ama inanın o süreçte göz yaşı döken, işini, aşını kaybeden, okuma hürriyeti elinden alınanların ahı sizi asıl olan alemde kor ateşlerde yakacak. OMÜ'yü provakasyonlarına alet etmek isteyenler size sesleniyorum. Gölge etmeyin başka ihsana gerek yok. Burası OMÜ, Burası Türkiye, Burası Samsun.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)