banner434

banner433

Onur Anıtı’nı İp Bağlayarak Yıkılmak İstenmesine Tepkiler Büyüyor

Onur Anıtına yapılan saldırıya Sevdamız Samsun Platformu Yönetimi sert tepki gösterdi.

Samsun 03.02.2022, 11:55 03.02.2022, 12:12
Onur Anıtı’nı İp Bağlayarak Yıkılmak İstenmesine Tepkiler Büyüyor

Samsun'da, Onur Anıtı'nı yıkmak amacıyla gerçekleştirilen eyleme Sevdamız Samsun Platformu Yönetimi sert tepki gösterdi. MOBESE ve güvenlik kameralarının en yoğun olduğu bir noktada gerçekleşen saldırıyla ilgili Samsun Platformu Yönetim Kurulu üyeleri yazılı basın açıklaması yaparak sert tepkilerini dile getirdiler.

Onur Anıtı’nı ip bağlayarak yıkmaya çalışmasına sert tepki gösteren Sevdamız Samsun Platformu Yönetim Kurulu, yapılan bu saygısızca davranışı kınadı.

Değerlerimize dokunamazsınız!

Atatürk için yapılan Onur Anıtı’nın Samsun simgelerinden ve önemli değerlerinden biri olduğunun belirtildiği açıklama şöyle:

“Bizim hem ülkemizin hem de şehrimizin değerlerine kimse el uzatamaz. Kimse saygısızlık yapamaz. Onur Anıtı’na iki kişinin ip bağlayarak yıkmaya çalışması büyük bir saygısızlıktır. Güvenlik güçlerimizin tarafından yakalandıklarını öğrendik ve gerekli cezayı da almalarını diliyoruz. Bu tutumun insanları germek için provokatörce bir hareket olduğunu da düşünerek herkesi aklıselim davranmaya davet ediyoruz. Emniyet güçlerimizin, savcılarımızın ve hakimlerimizin yakalanan iki kendini bilmeze gereken cezayı vereceğine güvencimiz tam” ifadelerini kullanıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)