Osman Kara: Bu Akıl Dışı Davranışa İnanmak İstemiyorum!

Samsun'un etkili gazetecisi osman Kara'nın Samsun Haber Tv'de makalesinde “Hadi Canım Sen De” başlıklı yazısı sosyal medyada dikkat çekiyor. Kara, "Bu sokak çıkmaz sokaktır. Bu gidiş yanlış gidiştir." diyor.

Samsun 11.10.2021, 12:06 11.10.2021, 13:03
Osman Kara: Bu Akıl Dışı Davranışa İnanmak İstemiyorum!

Osman Kara, 'HADİ CANIM SEN DE!' makalesinde, Türk Eğitim Sen’in ve gerekse Türk Sağlık Sen’in Samsun şubeleri ülke genelinde başarılarıyla öne çıktığını belirtti. 

Samsun Türk Sağlık Sen ve Türk Eğitim Sen başkanları üzerinde seçimlere girmemeleri konusunda baskı oluşturulduğu Samsun'da internet sitelerinde yer almıştı. Tecrübeli Usta Gazeteci Osman Kara'da konuyla ilgili yazısında önemli hususlara dikkat çekti.

“Hadi Canım Sen De” başlıklı makalesinde şaşkınlığını gizlemeyen Gazeteci Osman Kara, şunları söyledi:

"Türk Eğitim Sen ve Türk Sağlık Sen Samsun şubeleri ülke genelinde başarılarıyla öne çıkıyorlar."

"Bir zamanlar üç konfederasyon vardı sendika dünyasında Türk-İş, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu ve Misk, yani Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu. O yıllarda Hak-İş diye konfederasyon ne işçi dünyasında vardı ne de akıllarda. Hak-İş 11 Eylül, özellikle de 3 Kasım sonrasının yapılanmasıdır. Seksen darbesi Misk’i yok ederken Hak-İş’i de var etmiştir. Misk’in boşluğunu şimdilerde Kamu-Sen dolduruyor daha doğrusu belli alanlarda doldurmaya çalışıyor. Kamu-Sen’e bağlı sendikalar içinde adı sanı pek duyulmayanlar olduğu gibi gerçekten çok başarılı olanlar da var. Türk Eğitim Sen ve Türk Sağlık Sen bu başarılı sendikaların başında geliyor. Gerek Türk Eğitim Sen’in ve gerekse Türk Sağlık Sen’in Samsun şubeleri ülke genelinde başarılarıyla öne çıkıyorlar."

ADAY OLMAMALARI KONUSUNDA UYURI YAPILMIŞ

Yerel İnternet sitesinde yer alan habere göre ne yazık ki parti siyaseti ya da daha net bir ifadeyle partili biat anlayışı büyük zorluklar altında mücadele veren ve bu mücadeleden başarıyla çıkan söz konusu sendikalara da el attığını belirten Osman Kara, "Başarılı başkanlar parti il binasına çağrılmış ve yaklaşan kongrelerde 'aday' olmamaları” söylenmiş. Partinin desteklediği ya da destekleyeceği daha doğrusu açıklayacağı başkan adayı lehine kenara çekileceklermiş!" dedi.

Yazısında "Bu başkalarının mücadelesi üzerine konmak değilse nedir?" ifadelerine yer veren Gazeteci Kara, "Belki de “çökmek” demeliyim ama hoş bir ifade değil, ancak konmak diyebiliyorum. Yapılacak iş başarıları tescilli olanların başarısından birilerine pay çıkartmak değil tam tersine o başarıya katkı vermektir. Beraber büyümek ve bir sathı, bütün bir vatanı ve dahası bütün Türk dünyasını kaplamak ancak böyle mümkündür." şeklinde yorumladı.

Osaman Kara, yazısının devamında şunları söyledi:

Alparslan Türkeş “cami minarelerinin fabrika bacalarıyla yarıştığı” bir Türkiye vadederdi topluma. Minareler bacalarla yarışacak, makineler makine, fabrikalar fabrika yapacak ve Ülkücüler “Türk Milletini çelik ellerle kavrayıp medeniyetler âleminin ön safına taşıyacaklardı” Toplum “altı sosyal dilim halinde teşkilatlanacak, ekonomi millileştirilecek” ve “Türkiye aç hürler tok esirler ülkesi” olmayacaktı. Ben hala, habere değil ama bu akıl dışı davranışa inanmak istemiyorum…

Bu sokak çıkmaz sokaktır.

Bu gidiş yanlış gidiştir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (9)
salih duru 4 gün önce
Ben ülkücü değilim. MHPli de değilim Ama Türk Eğitim senliyim. Başka bir sendikaya gitmedim çünkü orada adam gibi dimdik duran bir başkan vardı.’O adam gibi duran başkan yoksa bende yokum diyen o kadar çok insan varki.bunu göreceksiniz. Çalışan adam gibi görevini yerine getiren ve sendikaya bağlı üyeleriyle ilgilenen ve onların dertleriyle dertlenen kaç tane adam var? Particilek, yandaşçılık anlayışıyla hareket ederek kime hizmet ediyorsunuz.? Herkes hakkında bir şeyler konuşulmuyor mu? Biz insanız elbette hatalarımızla insanız. Hepimiz hata yaparız. Siz MHP İl başkanı olarak hata yapmıyormusunuz? Bizimde duyduğumuz, hkkınızda öyle şeyler var ki…. Ne olacak? Yapmayın Allah aşkına kendi menfaatlerinize uymayan insanları suçlayarak karalayarak hareket etmeyin. Kimi getireceksiniz peki kendi adamınızı mı? Akrabanızı mı?
kazim sarı 4 gün önce
Kişiliksizlik bu kadar moda iken, adamlık mücadelesi veren herkese selam olsun
kiraz osmanoğlu 4 gün önce
Birlerin kuyruğuna takılıp yandaş olacağına, onurunla yaşayan bir hiç ol
aysun istanbul 4 gün önce
Köklerin güçlü ise; Hiçbir fırtına seni yıkamaz.
ayşe tugce 4 gün önce
Samsun'da çok güzel çalışmalar içerisinde olan levent kuruoğlu hocamızın yanındayız.
Kalender 5 gün önce
Mhp ye bağlı sendikaların başka partilere çalıştığı için aday olmamaları istenmesi gayet doğal
adnen girit 4 gün önce
Kim başka partilerle çalışıyor karıştırmayın lütfen. Kuruoğlu küçük yaştan beri ülkücüdür. ve Bunu herkes bilmektedir. Böyle bir söz söyleyerek günahını alıyorsunuz. Eğer isteseydi bu zamana kadar başka partilere gitmesi için çok sebebi vardı.
murat hüda 5 gün önce
Neden Böyle olduğunu bir türlü anlamıyorum. Bu tamamen kendi ayyağına kurşun sıkmaktır. Ne istiyorsunuz çalışan insanlardan?
ayşe nur 5 gün önce
Başarılı insanlara kıyılıyor. Bu büyük haksızlıktır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın