Osman Parlak Karadenizlilerin Gururu Oldu

”Su Ürünleri Yetiştiriciliği Çalıştayı” 23 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya – Titanic Beach Hotel Lara‘da 2 gününde toplandı. Çalıstayın bugünkü oturumunu Samsun Sinop Su ürunleri yetistiriciligi Birlik Başkani Bafralı iş adamı Osman Parlak yonetti.

Samsun 24.02.2018, 15:54 24.02.2018, 22:57
Osman Parlak Karadenizlilerin Gururu Oldu

Son 5 yıldır düzenlenen ve gelenekselleşen, ve 6.’sı düzenlenen ”Su Ürünleri Yetiştiriciliği Çalıştayı” 23 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya – Titanic Beach Hotel Lara‘da 2. gününü tamamladı.

Su Ürünleri Sektörünün yaşadığı sorunlar, çözüm önerileri ve geleceğine ilişkin fikir alışverişinin yapıldığı, görüş ve önerilerin konuşulduğu  ”6. Su Ürünleri Yetiştiriciliği Çalıştayı” na Bafralı İşadamı Osman Parlak damgasını vurdu.

Su ürünleri yetiştiriciliği çalıştayına Bafra'dan iş adamı ve Samsun Sinop bölgesi Başkanı Osman Parlak ve Rizvan Aksoy'da katıldı. 550 sektör temsilcisinin katıldığı Çalistayda bilim adamlari ve sektor temsilcileri de sunum yaptı.​

osman parlak bafra

Bilimsel calişma, disiplin ve titizlik gerektiriyor.

Çalıstayın ikinci gununde oturumu yöneten Samsun Sinop Su ürunleri yetistiriciligi Birlik Başkani Bafralı iş adamı Osman Parlak istihdama yönelikte önemli müjdeler verdi. Parlak yaptığı sunumda, hedeflerinin 100 kisisi mühendis olmak uzere 1.100 kisiye istihdam saglamak ve 200 milyon dolar ihracat hedeflerine ulasmak oldugunu soyledi. Baskan Parlak aciklamalarina şoyle devam etti: " Japonlarla çalismaya başladik. Japonlarin bu konuda ölculeri bulunuyor. Biz bunu gerceklestirecegiz. Buyük Alabalık yetistiriciligi maliyetleri yüksektir. Bilimsel calişma, disiplin ve titizlik gerektiriyor. Su urünleri yetistiricileri olarak ülkemizin ekonomisi ve istihdamina buyük katkılar yapmaktayız. Balık ayni zamanda sağlıkli toplum demektir. Balik tuketiminin artmasıni saglamalıyız. Sektör bu anlamı bakımından da önemlidir ve desteklenmelidir." dedi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)