Alexa

Ozan Arif Ameliyat Oluyor

Ülkücü camianın önde gelen sanatçılarından Ozan Arif ameliyat oluyor.

Ozan Arif Ameliyat Oluyor
banner327

Ülkücü camianın önde gelen sanatçılarından Ozan Arif', rahatsızlığı nedeniyle  yarın sabah (07-11--2016 ) Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi bölümünde ameliyata alınacaktır. 

Kapsamhaber olarak Ozan Arif'e şimdiden geçmiş olsun diyoruz.

OZAN ARİF KİMDİR?

Ozan Arif Giresun`un Alucra ilçesine bağlı şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu köyünde 10 Haziran 1949`da doğdu.


 İlk ve ortaokulu Samsun'da tamamladı.

1970'de başladığı öğretmenliği 1979 yılına kadar sürdürdü.

24 Eylül 1980, 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya'da bulundu.

Ülkücülerin Ozanı ,12 Eylül 1980 darbesinden sonra  24 Eylül 1980 tarihinde Almanya`ya gitti. Onbir yıllık acı bir ayrılıktan sonra, 5 Kasım 1991`de nihayet memleketine ve vatanına geri dönmesi nasip oldu. Bu süre zarfında, dünyada nerede bir müslüman Türk insanı varsa onu gidip bularak, milli heyecanın filizlenmesine yardımcı olmuş ve önemli görevler almıştır. Daha çocuk yaşlarda iken Kerem ile Aslı`yı, Leyla`ile Mecnun`u, Karacaoğlan`ı, Köroğlu`nu, Dadaloğlunu, Yunus`u ve daha nicelerini okuyarak aşk cönklerini ezberleyen Ozan Arif, Karadeniz`de, yaşadığı yörede hayli yaygın olan irticalen Türkü söyleme sanatı sayesinde çok meşhur oldu. Hatta eskiden destan satıcılarının Ozan Arif`e destanlar yazdırıp, daha sonra bunları bastırarak dağıtmaları sebebiyle, yörede ismi çok duyulan bir aşık olmuştur.

İlk olarak ortaokul ikinci sınıfta sesine aşık olduğu bağlama ile tanışan ve hayli dar olan aile bütçesinden biriktirdiği harçlıklarla, 1964`te İstanbul`da bulunan Şemsi Yasıtman saz evinden 15 liraya aldığı bir bağlama ile ses ve saz dünyasının içine giren Ozan Arif, o gün bugündür hiç susmadan ve hak bildiği yoldan taviz vermeden gönül dostlarına seslenmektedir.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325