Özkefeli, Emperyalizme Geçit Vermeyeceğiz!

ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık Özkefeli, ABD Başkanı Biden’ın sözde soykırım ifadesini şiddetle kınıyoruz; ABD nin siyasi amaçlarına ve baskılarına boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz."dedi.

Samsun 26.04.2021, 13:05 26.04.2021, 13:16
Özkefeli, Emperyalizme Geçit Vermeyeceğiz!

"ABD Başkanı Biden’ın sözde soykırım ifadesini bu doğrultuda şiddetle kınıyoruz. ABD nin siyasi amaçlarına ve baskılarına boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz." ifadelerine yer veren ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık Özkefeli, yazılı basın açıklamasında şunları söyledi

Türk Milleti Emperyalizme karşı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Ulusal Kurtuluş savaşını gerçekleştirmiş ve haklı mücadelesinde Emperyalizmi Anadolu topraklarında dize getirmiştir. Bu haklı direniş sonucunda da Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş, Ulusal Kurtuluş mücadelemizde tüm mazlum uluslara örnek olmuştur. Ama Emperyalist güçler bu hezimeti asla unutmamışlar, Anadolu coğrafyasındaki emelleri için dün olduğu gibi bugünde hiç durmadan çalışmışlardır.

ABD Başkanı Biden’ın sözde soykırım ifadesini bu doğrultuda şiddetle kınıyoruz. ABD nin siyasi amaçlarına ve baskılarına boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz.

Birinci Dünya Savaşında, Doğu Anadolu'da Çarlık Orduları ile "Büyük Ermenistan" vaadiyle kandırılmış ve silahlandırılmış Ermeni çeteleri arasında kalan, Osmanlı Ordusunu korumak için alınan; "Tehcir" kararını "Soykırım" diye kabul edenler, nefret suçu işlemekte ve düşmanlık tohumları ekmektedirler...

ABD Başkanı Biden da bu kervana katılmıştır. Biden’ın açıklamasıyla halkımız;  emperyalizmin karanlık yüzünü bir kez daha görmüştür.

Emperyalizm, Kurtuluş Savaşı’nda Büyük Atatürk’ün önderliğinde Türk Milleti’nden yediği tokadı asla unutamamıştır.

Emperyalistler, Türkiye’yi parçalama, yıkma, yeni savaşlar içine çekme hayallerinden vazgeçmemiştir.

ABD;  PKK, PYD ve YPG üzerinden Türkiye’nin güneydoğu sınırında terör koridoru, terör devletçikleri yaratmak amacındadır.

ABD’nin besleyip büyüttüğü ve himaye ettiği FETÖ aracılığıyla neleri hedeflediği milletimizin malumudur.

Bizim tarihimizde, soykırım yoktur. Ancak, sözde soykırım iddialarını maksatlı bir şekilde gündeme getirenlerin geçmişleri soykırımlarla doludur...

Yaşanan bu durum göstermektedir ki, Büyük Atatürk’ün dış politika anlayışına derhal ve hemen dönülmesi hayati önemdedir. Atatürk’ün felsefesine ve Atatürk Cumhuriyeti’nin ilkelerine aykırı davranan siyasiler, bu sonuçtan sorumludurlar.

Siyasi İktidar; ABD ile ilişkileri derhal askıya almalı, ABD nin vatan toprağımızda bulunan üslerini amasız fakatsız hemen kapatmalıdır. Kınamalar değil dik bir duruş sergilenmelidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ilerleyen Türk Milleti; Milli Mücadelede olduğu gibi bugün de oynanan oyunları bozacaktır.

Ne mutlu Türküm diyene!

Dr. Işık ÖZKEFELİ

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)