Özkefeli, 'Silahlı Terör Örgütü propagandası'' suçundan yargılanacak

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, ''Silahlı Terör Örgütü propagandası'' yapmak suçundan yargılanacak.

Samsun 01.12.2021, 12:36 01.12.2021, 15:50
Özkefeli, 'Silahlı Terör Örgütü propagandası'' suçundan yargılanacak

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, ''Silahlı Terör Örgütü propagandası'' yapmak suçundan yargılanmaya başlıyor.

Dr. Işık Özkefeli, 6 Mayıs 2021 tarihinde Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını ölümlerinin 49. yılında sosyal medya hesaplarından anma ve övmesinden dolayı hakkında soruşturma başlatıldı. Açılan soruşturma ve dava neticesinde 2 Aralık 2021 Perşembe günü Samsun 2. Ağır ceza mahkemesinde ''Silahlı Terör Örgütü propagandası'' yapmak suçundan yargılanacak.

Samsun Adliyesi önünde toplanarak tepkilerini dile getirecek olan Dr. Işık Özkefeli ve arkadaşları, Sosyal medya paylaşımlarında iddia edilen suçu işlemediklerini, hiçbir Atatürkçünün bu suçu işlemeyeceğini, paylaşımlarının anayasada belirtilen düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında olduğu değerlendirmelerinde bulundular. 

Duruşmaya, ADD genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, ADD Genel Sekreteri Namık Havutça, ADD GYK Üyesi, Genel Başkan Danışmanı Emekli Amiral Türker Ertürk, İstanbul Barosu eski Başkanı Trabzon Düşünce Kültür Platformu Başkanı Muammer Aydın, Deniz Gezmiş'in ağabeyi Deniz Gezmiş Vakfı kurucusu Bora Gezmiş, CHP İl ve İlçe Başkanları, Doğu Karadeniz ADD Şubeleri, birçok demokratik kitle örgüt temsilcileri katılacak.


EDİTÖRÜN NOTU

Deniz Gezmiş Kimdir?

Deniz Gezmiş (28 Şubat 1947, Ankara - 6 Mayıs 1972, Ankara), Türk Marksist-Leninist devrimci, öğrenci örgütü lideri, Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu (THKO)'nun kurucu üyesidir. Deniz Gezmiş ve arkadaşları Türkiye deki düzeni silah kullanarak, terör metoduyla devirip yerine kızıl bir düzen getirmek istiyordu.

Türk Ocakları Başkanı Nuri Gürgür; "Türkiye’de bir “Deniz Gezmiş ve arkadaşları” efsanesi oluşturulmaya çalışılıyor. Sol sosyalist ideolojik saplantılarının esaretinden bir türlü kurtulamayan, basın ve TV’lerde etkili olan yazarlar, yapımcılar, programcılar bu güçlerini ustaca kullanarak sistematik bir algı operasyonu yürütüyorlar. Türkiye’nin travmatik 60’lı 70’li yıllarını, o dönemde yaşananları kendi ideolojilerine, düşüncelerine göre kurgulayıp anlatıyorlar; tiyatro oynuyorlar." diyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)