Özkefeli, TÜYAP'ı Kınıyoruz; Bu Ayıp Samsun’a Yakışmadı

Tüyap Karadeniz Kitap fuarının bu sene altıncısı bugün itibari ile açıldığını belirten ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ, Türkiye’nin en büyük kamu yararına derneklerinden biri olan Atatürkçü Düşünce Derneği ve onun bir şubesi olan ADD Samsun Şubesine, Kitap fuarında yer verilmemesini kınadıklarını belirtti.

Samsun 15.02.2020, 13:47 09.03.2020, 19:41
Özkefeli, TÜYAP'ı Kınıyoruz; Bu Ayıp Samsun’a Yakışmadı

ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ, Tüyap Karadeniz Kitap fuarının bu sene altıncısı açıldığını belirterek, "Milli Mücadele Şehrinde, Atatürkçü Düşünce Derneğine Tüyap Karadeniz Fuarında yer bulunamaması çok büyük bir ayıptır. " dedi.

Tekrar diyaloga geçtiğimiz de çözüm bulacaklarını söylediler ama hala bir cevap alamadık

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi olarak üç yıldır, Tüyap Karadeniz Kitap Fuarına başvuru yapıp stant alıyor ve her sene Fuarda yer bulduklarını belirten Özkefeli,  "Fuarda hem derneğimizin tanıtımını yapıyor hemde ufak tefek hediyelik eşyalar satarak gelir elde ediyorduk. Bunun derneğimiz açısından önemi bizler için çok fazla idi. Çünkü elde ettiğimiz gelir, ADD Samsun Şubesi çatısı altında, karşılıksız eğitim bursu verdiğimiz gençlerimizin burslarına katkı sağlıyordu. Tüyap Karadeniz Kitap fuarının bu sene altıncısı bugün itibari ile açılıyor. Şehrimiz için gerçekten çok önemli bir etkinlik ve başarılı geçmesini diliyoruz. Bu sene başvurumuzu 9 Ocak 2020 itibari ile İstanbul Tüyap Genel Merkeze yaptık. Ama yer kalmadığından stant vermiyoruz cevabı ile karşı karşıya kaldık. Tekrar diyaloga geçtiğimiz de çözüm bulacaklarını söylediler ama hala bir cevap alamadık." dedi.

"Bu ayıp Samsun’a yakışmadı"

"Samsun da birçok derneğe yer verilmesine rağmen, Türkiye’nin en büyük kamu yararına derneklerinden biri olan Atatürkçü Düşünce Derneği ve onun bir şubesi olan ADD Samsun Şubesine, Kitap fuarında yer verilmemesini kabul etmiyor ve bunu şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullanan Özkefeli,  Milli Mücadele Şehrinde, Atatürkçü Düşünce Derneğine Tüyap Karadeniz Fuarında yer bulunamaması çok büyük bir ayıptır. ‘’Art niyet aramayın’’ söylemine cevabımız artık aranacak bir şey kalmadığıdır. Bu ayıp Samsun’a hiç yakışmadı." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (4)
Mukadder Yazıcı 9 ay önce
Genel Merkezin bu konuda bir başvurusu oldumu acaba?Türkiye'nin en çok üyesi olan bir derneğe yerimiz yok cevabı ard niyet göstergesidir.Ensar yada benzerleri için birçok stand açılmıştır eminim.Apaçık bu ülkenin kurtarıcısı ve kurucusu Atatürk'e yapılan saygısızlıktır.Kınamanın ötesinde hesap sorulmalıdır genel merkez tarafından.
ALİ OSMAN KEFELİ 9 ay önce
Sayın Başkanım;
Bu ve bu gibi kuruluşlar Büyük Önderiz Mustafa Kemal Atatürk ün isminden korkuyorlar.Fazla lafa gerek yoktur.
Ali İhsan Gümüş 9 ay önce
"ART NİYET ARAMAYIN."O zaman TÜYAP ön niyetli. Yani, adı üstünde ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE...Sizi ön niyetli yapan bu mu? Ya TÜRGEV ya da ENSAR olsaydık da yer bulamaz mıydınız?
Kazım Memiç 9 ay önce
Kınamaktan öte SUÇLUYORUM!..
Burası ATATÜRK KENTİ...