Alexa

PDN Samsun Şubesi Ak Parti'yi Ziyaret Etti

Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi yönetimi  AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel’i ziyaret etti.

PDN Samsun Şubesi Ak Parti'yi Ziyaret Etti
banner327

Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği (PDN) Başkanı Oğuz Özat, Başkan Yardımcısı Ahmet Uzun, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Genç ve Emre Güneş AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel’i ziyaret etti.

Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği Başkanı Oğuz Özat derneğin faaliyetlerini anlattı. Özat, Psikolojik danışman eğitimi mesleki gelişimi,Özlük hakları ve etik denetlemesi için kamu yararına bakanlar kurulu kararıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olduğunu, Samsun, Amasya, sinop, ve ordu sorumluluk bölgesinde hizmet verdiğini belirtti.

Dernek Başkanı Oğuz ÖZAT, özellikle atamalarda Psikolojik Danışmanların atandığı rehberlik branşına yeterli sayı verilmediğinden bahsetti.Türkiye'de gerçekleşen en önemli projelerden birisi olan gençlik merkezlerinin uzman yönünden yetersiz olduğunu, bu büyük ve geleği şekillendiren projenin eksik kaldığını vurguladı. 

Özat: "Gençlerimiz buralarda yetişerek uyuşturucu batağından uzak duruyorlar. Bu mega projenin daha işlevsel hale gelmesi için buralarda Psikolojik Danışmanların olması gerekiyor. Buraya gelen gençler eğitsel, kişisel ve mesleki beceriler, deneyimler öğrenmektedir. Cevherler ustaların elinde işlev görmezlerse kaybolup ziyan olurlar. Bu gençlerin Psikolojik desteğe,karar almada ve uygulamada rehberliğe ihtiyaçları var. Hatta gençlerin ailelerine dahi psikolojik destek verebilecek bir seviyeye ulaşacaktır"dedi.

Bu mega projede gönüllü olduklarını söyleyen Özat; "Üzerimize düşen her şeyi yapmak istiyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Akif Çağatay Kılıç’ın Gençlik Merkezlerine ne kadar değer verdiğini görüyor ve şükranla takip ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuda raporlarmızı sunacağız. Kadroların açılmasıyla Bu mega projeyi inşallah beraber taçlandırmak isteriz. Bu konuda Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği olarak elimizden gelen her şey için biz hazırız. “ dedi.

Akparti Samsun İl Başkanı Muharrem GÖKSEL,  Öğretmen atamaları yapılması noktasında ve psikolojik Danışma Rehberlik mezunlarının daha çok istihdamı noktasında yetkililer ilegörüşeceklerini, gerekli desteği vereceklerini belirtti.

Başkan Göksel, Bakan bey ve  Vali Bey'le travma ve diğer sosyal sorumluluk isteyen projeler içi Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği ile daha fazla işbiliği yapılması gerekliliği konusunda görüşeceğini, toplum ruh sğlığı ve sosyal projeler açısından bunu özellikle istediklerini belirtti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 13:32
YORUM EKLE