Prof Dr.Kevseroğlu, Tüm Dünyaya Samsun'dan Haykıracak!

OMÜ’de öğretim görevlisi Kerküklü Prof. Dr. Kudret Kevseroğlu, Kerkük, Musul ve Telafer Türkmenlerinin yalnız olmadığını Samsun'dan tüm dünyaya haykıracak.

Samsun 14.09.2017, 12:42 15.09.2017, 00:59
Prof Dr.Kevseroğlu, Tüm Dünyaya Samsun'dan Haykıracak!

OMÜ’de öğretim görevlisi olan Kerküklü Prof. Dr. Kudret Kevseroğlu Türkmenlerin yalnız olmadığını Samsun'da düzenleyeceği basın toplantısıyla birlikte tüm dünyaya bir kez daha haykıracak.

Konferans ve basın açıklamlarıyla her fırsatta bölgedeki tehlikeyi işaret eden Kevseroğlu, 16 Eylül Cumartesi günü saat 13:00 de Atatürk Anıtı önünde gerçekleştireceği basın açıklamasına bütün sivil kuruluşları, siyasi partileri ve vicdanı milli, iradesi milli, hayali milli olan herkesi davet etti.

Dedesi Osmanlı döneminde Musul’un üst düzey yetkililerinden olan OMÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kudret Kevseroğlu, "Türkmenlerin yalnız olmadığı" kapsamında Samsun'da gerçekleştireceği basın açıklaması öncesinde yaptığı açıklamada; "Türkiye'yi bölmek için piyon olarak kullanılan Barzani'ye haddini hatırlatmak ve Kerkük Musul Telafer Türkmenlerinin yalnız olmadığını haykırmak için yapacağımız basın açıklamamıza tüm Samsunluları, bütün sivil kuruluşları, siyasi partileri, vicdanı milli, iradesi milli, hayali milli olan bütün arkadaşlarımızı davet ediyorum. Hep birlikte kara vicdanlara seslenelim." dedi.

Kuzey Irak'ın sözde bağımsızlık referandumu kararı almasından sonra tüm Türkiye'den sert tepkiler yağdı. Sosyal medya'da şimdiden yapılan davetlerde hep birlikte tüm dünyaya haykırmak maksadıyla Prof.Dr. Kevseroğlu'nun Samsun'daki basın açıklamasının önemli olduğu vurgulandı.

Kerkük Türkmenlerinin Samsun'daki kanaat önderlerinden Prof. Dr. Kudret Kevseroğlu'nun "Barzani referandumu" nu telin eden basın açıklamasına sivil toplum kuruluşlarından şimdiden destek yağıyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)