Romanlara "Tertemiz Mutluluklar" projesi Kapsamında İŞKUR'dan Destek

Canik Halk Eğitimi Merkezi tarafından hayata geçirilen "Tertemiz Mutluklar" projesi karadeniz bolgesi roman hakları koruma federasyonu işbirliğiyle anlam kazandı.

Samsun 13.03.2017, 22:57 14.03.2017, 01:13
Romanlara "Tertemiz Mutluluklar" projesi Kapsamında İŞKUR'dan Destek

"Tertemiz Mutluklar" projesi sahibi  Mustafa Akgün önderliğinde; Samsun Canik ilçesinde kursiyerlere deneyim kazanmaları için pratik eğitim verildi. 

İlk olarak, Samsun Canik ilçesindeki, Canik Yavuz Selim Camii ve Canik Gazi Osman Paşa Mahallesi'ndeki Yavuz Sultan Selim Cami'nin temizliği, kursiyerlerin pratik eğitimlerini tamamlama ve deneyim kazanmalarını amaçlanarak yapıldı. Canik Halk Egitim Muduru ismi şerif GÜLEROĞLU, Canik Milli Eğitim Muduru Mustafa UZUNLAR, kursiyerlerin pratik eğitimlerini bizzat gelerek yerinde inceledi.

Roman Hakları Koruma Federasyonu bünyesinde işkur destekli olarak devam eden kursa katılar kursiyerler hayatlarından memnun.

Karadeniz Bölgesi'ndeki roman derneklerini bir çatı altında toplayan, Karadeniz Roman Hakları Koruma Federasyonu, Milli Eğitim ve Canik Halk Eğitim İlçe Müdürlüğü ve İŞKUR işbirliğiyle gerçekleştirilen ev ve kurum temizlik kursuna katılar kursiyerlere İŞKUR tarafından günlük 20 TL harçlık veriliyor. Kursiyerler 12 kişiden oluşuyor ve gündelikçi olarak ev temizliğine gidebiliyorlar.

Kursiyer Romanlar sorduğumuz sorulara şöyle cevap veriyor:

"Mesala Yavuz Selim mahallesinde kadınların Yüzde doksanı ev Temizliklerine gidiyor. Evlerinin geçimini temizlik işiyle gideriyorlar. Temizlik kursunun açılması bizler için çok iyi olmuştur. Dikkat etmemiz gerekleri ve teknik kısımları burada daha pratik bir şekilde öğreniyoruz. Böyle hizmetimizde kusuru sıfıra indiriyoruz. Yararlı bir hizmet."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)