Sağlık Bakanı Koca'dan Samsun'da Kritik Kovid-19 Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'da açıklamalarda bulunarak, , Kovid-19 salgını hususunda Samsun ve bölgedeki illerin i Bakanlıkça mercek altına alındığını belirterek, 65 yaş üstü hasataların oranının yüksek olduğunu belirtti.

Samsun 25.09.2020, 19:42 27.09.2020, 02:54
Sağlık Bakanı Koca'dan Samsun'da Kritik Kovid-19 Açıklaması

Samsun Valiliğini ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Samsun'da ki Kovid-19 salgını konusunda yaptığı açıklamada Samsun ve civar illerin Bakanlıkça mercek altında olduğunu belirtti.

Samsunluları uyaran Bakan Fahrettin Koca,Samsun'da 65 yaş üstü büyüklerin arasında hasta oranı oldukça yüksek olduğunu, Bu yaş grubunun nüfusa oranı Samsun'da yüzde 17 olduğunu belirtti.

Samsun'dan diğer illere hastalığın daha da yayılma potansiyeli olduğunu dikkat çeken Koca, Samsun'un ülke çapında salgın kontrolü adına kritik bir yeri olduğuna dikkat çekerek, Hedefin, alınacak tedbirlerle hasta sayısını ve hastane yükünü azaltmak olduğunu söyleyerek, "Bu dönemde Samsun için filyasyon ekip sayımızı 175'e çıkarmış olduk." dedi.

Sosyal medya hesabından Samsun ile ilgili paylaşımda bulunan Bakan Koca şunları söyledi: "Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizi, Hematoloji bölümünde tedavi gören hastalarımızı, çalışma arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Hastanemiz, genel sağlık hizmetleriyle birlikte, salgınla mücadeleyi başarıyla sürdürüyor."

Yorumlar (0)
16°
açık