Sağlık Çalışanları, Samsun Araştırma Hastanesinde ki 'Ses Kayıtı' İddiasına Cevap Verdi

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'ne ait ses kayıtları iddiasına tepkiler yağmaya devam ediyor. Samsun Valiliği, Sağlık İl Müdürlüğü ardından sağlık çalışanlarından da tepkiler gelmeye başladı. Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Samsun Şubesi Genel Sekreteri Yaşar Yeten ve Şube Başkanı İrfan Kalyoncu basın açıklaması yaparak tepkilerini dile getirdi.

Samsun 28.03.2020, 19:23 28.03.2020, 20:58
Sağlık Çalışanları, Samsun Araştırma Hastanesinde ki 'Ses Kayıtı' İddiasına Cevap Verdi

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Samsun Şubesi Genel Sekreteri Yaşar Yeten ve Şube Başkanı İrfan Kalyoncu tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, asılsız medya haberleri ile Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'ne ait olmayan ses kayıtlarının ve görüntülerinin paylaşılarak vatandaşların psikolojisini bozmaya çalıştıklarını belirtiler.

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Samsun Şubesi Genel Sekreteri Yaşar Yeten ve Şube Başkanı İrfan Kalyoncu, yaptıkları yazılı basın açıklamasında, Samsun'da Türkiye’de ve dünya da olduğu gibi korono virüs vakaları devam ettiğini, Ülke genelinin tamamında da vakalar arttığını belirttiler.

Açıklama şöyle devam ediyor:

DIŞ GÜÇLERİN YAPAMADIKLARINI YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR

Sosyal Medya üzerinden bu zor günlerde bile amaçlarının ne olduğunu bilmediğimiz bazı vicdansız, merhametsiz ve kişilik eksikliği olan insan gibi görünenler algı operasyonları yaparak halkımızı, öncelikle siz değerli sağlık çalışanlarımızı etkilemeye çalışıyorlar.

Gerek Samsun valimiz gerekse Sağlık il müdürlüğü'müzün yapmış olduğu acıklamalarda da asılsız medya soytarılarının Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'ne ait olmayan ses kayıtlarının ve de görüntülerini paylaşarak psikolojimizi bozmaya çalışıyorlar. Aynı görüntüleri bir başka ilde o ilin hastanesi adı altında atıyorlar. Şu anda ülkemize düşman olan dış güçlerin yapamadıklarını yapmaya çalışıyorlar.

Onların zihniyeti bu.

Sağlıkta ki kurtuluş savaşı mücadelemizde bizleri yıldırmayacaktır.

Bizler şu anda vatanı karumak adına sınırlarımızda ve sınır ötesinde mücadele veren Mehmetçiğimiz gibi ülkemiz içerisinde savaşıyoruz. Bu savaş görünmeyen bir düşmana karşı yapılan sağlık savaşıdır. Bu savaşa SAĞLIK ÇALIŞANLARI OLARAK (Temizlik görevlisi, veri giriş elemanı, güvenlik görevlisi, hasta yönlendirme, yemekhane görevlisi, bilgi işlem, hbys görevlisi, şoför, klinik destek elemanı, teknisyen grubunun tamamı, hemşire, att, Paramedik, biyolog, kimyager, laborant, hasta bakıcı vb.) bizler her zaman birlikte katıldık.Mücadelemizi bundan sonrada yılmadan, korkmadan devam ettireceğiz.

Kimse ama kimse bizim psikolojimizi bozmaya kalkmasın. 

Hiç kimse bizim psikolojimizi bozamayacak ve buna usade etmeyeceğiz. Bizler ailemizi, akrabalarımızı, şehrimizi, hemşehrilerimizi, milletimizi, Devletimizi seven insanlarız. Ülkemizi yönetenlerde bu kadar cefakarlığın, Fedakarlığın, ve  mücadelemizin karşılığını görecektir. Emin olun ki, sağlık çalışanları olarak sizler bu ülkenin gerçek kahramanı ve zor günlerin sağlık ordususunuz. Hiç bir güç ve ihanet bizim vatan ve millet sevgimizi, şevkimizi ve azmimizi kıramaz.

Sağlıcakla kalınız.

Şb Gen.Sek.               Şb Başkanı
Yaşar YETEN              İrfan KALYONCU

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
açık