'Sağlık Çalışanlarına Karşı Şiddete Hayır' Gününde farkındalık çağrısı

“28 Nisan Sağlık Çalışanlarına Şiddete Hayır Günü” dolayısıyla Liv Hospital Samsun Genel Müdürü Akif Kırbaş, "Hiçbir canlı şiddeti hak etmez ve şiddetin hiçbir türlüsü asla kabul edilemez." dedi.

Samsun 28.04.2021, 23:20
'Sağlık Çalışanlarına Karşı Şiddete Hayır' Gününde farkındalık çağrısı

“28 Nisan Sağlık Çalışanlarına Şiddete Hayır Günü” nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulunan Liv Hospital Samsun Genel Müdürü Akif Kırbaş, günün önemine dair bilgiler verdi.Tüm hekim ve personeliyle bir farkındalık videosu çeken Liv ailesi, herkesin bu konuda farkında olması ve hassas davranması konusuna dikkat çekti.

Akif Kırbaş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Toplumumuzun en küçük yapılanması olan aileden başlayarak topyekun şiddete karşı bir tavır alınması ve iletişim kanallarının kullanılması, şiddetin uzun vadede yok edilmesini sağlayacak en etkili önlem olacaktır. Hiçbir canlı şiddeti hak etmez ve şiddetin hiçbir türlüsü asla kabul edilemez. Hiçbir sorun da şiddetle çözülemez. Amaçları insanları kaybettikleri sağlıklarına kavuşturmak, şifa dağıtmak gibi son derece kutsal bir mesleğin erbabı olan sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet toplumsal kayıptır. Halkın sağlığı için gerektiğinde kendi can sağlığını ortaya koyan, özveri ve fedakarlık içerisinde çalışan sağlık emekçilerine karşı yapılan her türlü şiddeti kınıyor ve sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddete hayır diyorum” açıklamasında bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)