Salih Zeki Murzioğlu, Verilerle 2021 Yılını Değerlendirdi

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, pandemiye rağmen 2021 yılı içinde hız kesmeden hizmetlerine devam ettiklerini söyledi.

Samsun 31.01.2022, 23:46
Salih Zeki Murzioğlu, Verilerle 2021 Yılını Değerlendirdi

2021 yılı içinde yürüttükleri faaliyetleri verilerle değerlendiren Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, pandemiye rağmen 2021 yılı içinde hız kesmeden hizmetlerine devam ettiklerini belirtti.

Murzioğlu, açıklamasında çok zor bir yılı geride bıraktıklarını ifade ederek, "Pandemi kavramı hayatımıza girdiğinden bu yana kaygılarımızın, zorluklarımızın giderek arttığından söz ediyoruz. Her ne kadar 2021 yılı aşılanma sürecinin yani pandemiyle mücadelenin daha etkin yönetildiği bir süreç olsa da sürecin yarattığı tahribatın sonuçlarıyla yüzleşmeye devam ediyoruz. Öte yandan umutlandıran gelişmeler de var. Omicron varyantının son varyant olabileceği de konuşuluyor. Ancak, hiç şüphesiz ekonomik bağlamda oluşan yaraların sarılması biraz daha zaman alacaktır. Bizlerin bu süreçten edindiğimiz bilgilerle yola devam ediyor olmamız ise çok kıymetli. Tüm zorluklara rağmen 2021 yılında yolumuza, hizmetlerimize hız kesmeden devam ettik” dedi.

2021 yılında yeni Oda hizmet binasını hizmete açmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Murzioğlu yazılı basın açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Oda olarak en önemli kazanımımız 31 Ağustos 2021 tarihinde hizmete aldığımız yeni hizmet binamız oldu. Bir hayal, ardından hedefle başlayan ve büyük emeklerle camiamıza kazandırmamızın mutluluğunu yaşadık. Bunun yanında çok büyük uğraşını verdiğimiz Türkiye’nin 394’üncü Organize Sanayi Bölgesini ilimize kazandırmanın da sevincini yaşadık. Büyük ortağı olduğumuz Samsun Lojistik Merkez’de de yatay kapalı depo projesini tamamladık ve işletmeye aldık. 2021 yılında bin 140 şirket kuruluş işlemi, 3 bin 463 tescil işlemi gerçekleştirdik. 134 sanayicimize Yerli Malı Belgesi, 271 sanayicimize Kapasite Raporu düzenledik. 3 bin 284 kişiye Sayısal Takograf Kartı, 285 adet İş Makinesi Tescil Belgesi ve 600 adet Tır Karnesi verdik” 

“Çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz”

2021 yılında 41 bin 468 adet Dolaşım ve Menşe Belgesini elektronik ortamda onayladıklarını, 23 firmamıza profesyonel ihracat danışmanlığı verdiklerini, B2B organizasyonunda 58 firmamızı eşleştirdiklerini,15 firmaya dış ticaret istihbaratı sağladıklarını, 2021 yılında Samsun ve Türkiye ekonomisinin analiz edildiği 57 tane yayın ürettiklerini, Üyelerine yönelik 7 eğitim düzenlediklerini, 13 adet sosyal ve kültürel faaliyet gerçekleştirdiklerini, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte çok sayıda üyelerini ziyaret ettiklerini belirterek şunları söyledi:

 Büyük bir katılımla birlikte 2022–2025 yıllarını kapsayan Stratejik Plan Paydaş Çalıştayını gerçekleştirdik. Bu çalışma bizim için çok değerli. Zira dört yılı kapsayan süreç için hedeflerimizi paydaşlarımızın katkısı ile belirledik. Önümüzdeki günlerde bu hazırlığa katkı veren paydaşlarımızı da davet ederek detayları paylaşacağız. Umarım kaygılarımızdan, tasalarımızdan uzaklaştığımız bereketli bir yıl olur. Daha büyük, daha güçlü bir Türkiye için ulaşmak istediğimiz hedefler var. Yeni yılda da hep birlikte bunun için azimle çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Her yeni başlangıç da yeni umutları, yeni hedefleri beraberinde getirir. 2022 yılının camiamız adına başarılı bir yıl olmasını en içten duygularımla temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)