Saliha Erdim, Eğitim Bir-Senli Kadınlarla Bir Araya Geldi

Eğitim- Bir –Sen Samsun 1 nolu Kadın Komisyonu tarafından organize edilen uzman aile danışmanı –yazar Saliha Erdim'in katıldığı program Ömer Halis Demir salonunda gerçekleştirildi.

Samsun 02.04.2022, 22:19 02.04.2022, 22:49
Saliha Erdim, Eğitim Bir-Senli Kadınlarla Bir Araya Geldi

Eğitim- Bir –Sen Samsun 1 nolu Kadın Komisyonu tarafından organize edilen programa Uzman Aile Danışmanı – Yazar Saliha Erdim katıldı. Ömer Halis Demir salonunda gerçekleştirilen program Eğitim Bir-Sen kadın komisyonu başkanı Nimet Bolat’ın selamlama konuşması ile başladı. Proğrama Eğitim – Bir- Sen’li kadın üyeler ve Samsunlu hanımlarda katıldı.

'Çocuklarımızı nasıl büyütmeliyiz?’ başlığı altında yapılan konuşma da sevgi temelli yaklaşımın altı çizildi. Saliha Erdim, konuşmasında şunları söyledi:

’insan ve insanlığın ayakta kalabilmesi sevgi medeniyeti ile, insanlığın gönlünde sevgi kabiliyetini açığa çıkarması ile olur. İnsanı ayakta tutan iki dinamik sistem vardır. Biri iskelet sistemi diğeri moral sistemidir. Kendimizi iyi hissetmemiz bütün iyi işlerin başlangıcıdır. İşe kendimizi sevmekle başlamak gerekir. Kendisini sevmeyen değer vermeyen Rabbini bile sevemez. Sevmek bir görevdir. Var olduğumuz için Alllah bizi değerli kıldı. İnsan, Alllah’ın gözbebeğidir.Hayatı, ibadete çevirecek bir anlayış ve algı içerisinde olmak, insanın kendisine iyi gelecektir."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)