Sam- Med' Den Samsun İl Millî Eğitim Müdürü Yiğit'e Ziyaret

Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti ( SAM-MED ) Başkanı Kerim Sarılar, Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Zerrin, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT’E hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Samsun 11.12.2021, 23:51
Sam- Med' Den Samsun İl Millî Eğitim Müdürü Yiğit'e Ziyaret

SAM-MED  Başkanı Kerim Sarılar ve SAM-MED Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Zerrin, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT’E hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT’e derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi verdiler.

Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Zerrin; yazar ve şair olarak basılmış " Dünya Çocukla Güzel, Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır" ve  "Şen Çarpar Bu Yürek"  adlı 3 şiir kitabını imzalı olarak Samsun Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit'e hediye etti.

Ayrıca; TRT TSM Repertarı'nda 25 adet sözleri kendisine ait sanat müziği şarkısı bulunduğunu, emekli öğretmen olduğunu, kızının 2 fakülte, 1 yüsek okul mezunu olduğunu ve Samsun'da çalıştığını, oğlunun Hacettepe Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi ve ardından da, Amerika Kaliforniya'da, Riverside Üniversitesi'de; Fizik Mühendisi olarak doktora yapıp Dr. ünvanı aldığını ve Amerika'da özel bir şirkette çalıştığını dile getirdi.

Daha sonra; Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kerim Sarılar; bir Şair ve Yazar olarak, 1970 ve 1980 yıllarından itibaren; Türk Cumhuriyetleri'nin bağımsızlıklarına katkı sunmak amacı ile, çeşitli gazete ve dergilerde yazı ve şiirler yayınladığını belirtti.

1993 ve 1997 yılları arasında Türk Cumhuriyetleri'nin bağımsızlıklarına kavuşmasına yardımcı olmak için; Mahalli TV’lerde TV Programlarını organize ettiklerin belirten Sarılar; “1997 yılında Profesör DR. Maarife HACIYEVA, Yrd. Doç. DR. Şahin KÖKTÜRK ile beraber, on iki sayfası kendi şiir ve hikayelerin yer aldığı “Türk Dünyası ve Kardaş Ülkeler Edebiyatı” kitabını yayınladıklarını belirtti.

Kitabın başına; Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN vasiyetini ve bilim insanlarınca hazırlanmış Türk Cumhuriyetleri arasında ortak alfabe birliğini koyarak “Kardeş Ülkeler Birliğinin” kurulması yolunda fikri ve kültürel temellerin atıldığını” açıkladı.

Ayrıca bir önceki dönemin Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’la, sağlık alanında yapılan röportajın “Golden Bridge News” yayınlanmasından sonra; Türk Cumhuriyetleri'nden bazı Büyük Elçilerinin, Sağlık Bakanını ziyaretlerinin neticesi; sağlık alanında birçok işbirliğine gidildiğini belirtti.

Yine Samsun Valimiz Sayın Dr. Zülkif DAĞLI ile yapılan röportajın “Golden Bridge News” yayınlanması sonrası; Türk Cumhuriyetleri'nde kardeşlerimiz tarafından Samsun Valimiz Sayın Dr. Zülkif DAĞLI tarafından dile getirilen projelere çok olumlu bakıldığını ve gelecekte Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerin daha da gelişeceğini açıkladı.

Matematik ve Geometride Sarılar Çevirgeni, Sarılar Dönengesi ve Sarılar Üç Üçgen Sistemi isimli ilmi keşifleri üniversitelerce onaylı kitabını; Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat YİĞİT’E hediye eden Sarılar; Yüce Allah bu ilmi keşif ve icatları bana ve ülkemize “Hayır” olarak vermiştir.

Yüksek teknolojiye uygulama ve mikroskop merceğini üretmek için çelik kalıplarımız hazır. Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü İlgili Anabilim Dalı Başkanlığı’nın “Akademik Kurul Kararı” doğrultusunda görüntü seviyesini daha da yükselten dünyanın en gelişmiş merceklerini üretmeyi hedefliyoruz. Yüksek teknolojinin alt yapısında bazı sıkıntıları aşmaya çalışıyoruz ”dedi.

Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kerim Sarılar ve Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Zerrin'in ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti belirten Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat YİĞİT: “Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kerim Sarılar ve Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Zerrin’in başarılı çalışmalarının devamını” diledi.

SAM-MED Başkanı Sarılar da; Samsun İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit'e, üzerinde çalıştığı proje ve hedefleriyle ilgili olan ve bilgiler verdiği kitabını hediye etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)