banner434

banner433

SAMGİAD Ne Zaman Kuruldu, Misyon ve Vizyonu Nedir?

SAMGİAD, 13 genç işadamının girişimiyle 2008 yılında Samsun'da kuruldu. Peki, SAMGİA ne zaman kuruldu, misyon ve vizyonu nedir?

Samsun 20.01.2022, 11:26 20.01.2022, 12:45
SAMGİAD Ne Zaman Kuruldu, Misyon ve Vizyonu Nedir?

Toplumsal gelişime katkı sağlamak üzere şehir, bölge ve ülke ölçeğinde kalkınmanın tüm aktörlerini oluşturan her türlü yapı ile işbirliği projeleri geliştirmek üzere kurulan SAMGİAD (Samsun Genç İş İnsanları Derneği faaliyet ve etki alanlarını her geçen gün hızla artırıyor. Peki, SAMGİAD, tarihi, göçmiş dönem başkanları, misyon ve vizyonları nedir?

SAMGİAD TARİHİ NEDİR?

Toplumsal yaşamın vazgeçilmez unsuru olan sivil toplum örgütlenmesinin gücünü iş dünyası , ekonomik hayat ve sosyal sorumluluk paydasında en etkin şekilde kullanarak bireysel ve toplumsal faydalar üretmek ideoliyle 13 genç işadamının girişimiyle 2008 yılında kuruldu. Derneğin faaliyet ve etki alanları her geçen gün hızla artıyor.

SAMGİAD GEÇMİŞ DÖNEM BAŞKANLARI KİMDİR?

ORHAN SEVER - 2008-2010
ÖZGÜR UYANIK - 2010-2012
LEVENT ÖZDEN - 2012-2016
SAVAŞ GÖMEÇ - 2016-2019
ONUR ÖZTEKİN  - 2019 -

SAMGİAD’ın 8 Ocak’ta gerçekleşen olağan genel kurulun ardından Onur Öztekin yeniden başkan seçildi. Onur Öztekin, konuşmasında2008 yılında kurulduğunu ve bugün itibarıyla 38 farklı sektörden 156 üyeye sahip olduğunu belirtti.

Onur Öztekin başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şöyle:

‘’Başkanvekili Muhammet Kaya, Başkan Yardımcıları Buğra Çolak ve Mustafa kar, Sayman Bülent Cantaş, Genel Sekreter Aytekin Demir, Üyeler Berk Bariboğlu, Sinan Alaçamlı, Talat Gevez, Yıldıray Sandıkçı, Cansu Süren, Hilal Beytekin ve Emre Yılmaz''

BAŞKAN Onur Öztekin'in Mesaj şöyle:

Samsun’a ve bu bölgenin insanına dokunabilmek, geleceğimiz olan gençlerimizin refah seviyesi yükseltilmesi, gençlere daha yaşanılabilir bir şehir ve bir ülke bırakmak için her platformda sorumluluk almaktan geri durmayacağız. Bugünden itibaren derneğimizin sancağını, her platformda bulunduğu noktadan alıp daha yüksek bir zirveye getireceğiz. Katılımcı bir anlayış, kucaklayıcı bir duruş, ötekileştirmeyen bir yaklaşım sergileyeceğiz. Birliğimizden, beraberliğimizden ve kardeşliğimizden asla ödün vermeyeceğiz. İnteraktif bir anlayışı sahaya yansıtacağız. ‘Gelecek Biziz’ diyor ve bu yapıyı daha güçlü yarınlara taşıyacağımıza söz veriyoruz. Bu anlamda pek çok projemiz var. Daha çok ailelerle bir arada olduğumuz, daha çok iş dünyası ile bir arada olduğumuz ve daha çok üyelerimize katma değer sağlayacağımız projelerimizi hayata geçireceğiz

SAMGİAD MİSYON ve VİZYONU NEDİR?

SAMGİAD ; Toplumsal gelişimimize katkı sağlamak üzere şehir, bölge ve ülke ölçeğinde kalkınmanın tüm aktörlerini oluşturan her türlü yapı ile işbirliği projeleri geliştirir. 

SAMGİAD; Uluslar arası düzeyde , dernek amaçlarına yönelik olması koşulu ile kendi bölgesi ve ülke kalkınmasına hizmet verebilecek dünya çapında diğer kuruluşlar ile iyi niyet, dostluk ve mesleki dayanışma ilişkileri kurar. 

SAMGİAD; Ülkemizin diplomatik ve uluslar arası paralelinde bağlı bulunduğu AB ülkeleri, Karadeniz Ekonomik İşbirliği ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, İslam Kalkınma Örgütü üyeleri ve diğer dünya ülkeleri ile mesleki ve iş hayatını ilgilendiren konular çerçevesinde ilişkilerde bulunmak. Bu konulardaki uluslar arası kuruluşlara üye olabilir, buna benzeyen kuruluşların çeşitli komitelerinde ve organlarında yer alabilir.   

SAMGİAD; Uluslar arası ilişkiler çerçevesinde ülke sanayi ve iş hayatını tanıtıcı iş ve meslek elemanları değişim ve eğitim programları düzenler.Fuar, kongre ve diğer organizasyonları tertip eder.   

SAMGİAD; Samsun ‘un bölgesel ve ulusal ölçekteki gelişimine katkı sağlayacak her türlü siyasi, idari, sosyal  ve ekonomik unsurlarla işbirliği yapar , projeler geliştirir, destek verir  yeni yatırımcı bulma konusunda bizzat rol üstlenir.   

SAMGİAD; Üyeleri olan sanayi ve iş adamlarının eğitim ve bilgilerini artırmak amacı ile her türlü seminer, konferans, panel, ve toplantılar tertip eder.   

SAMGİAD; Dernek üyeleri arasındaki iletişimi güçlendirmek, kaynaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla sosyal etkinlikler düzenler.   

SAMGİAD; Dernek üyelerinin birbirleri arasındaki ticari işbirliğini artırmak için dernek birlikteliğinin en etken şekilde kullanabileceği etkinlikler geliştirir. 

Yorumlar (0)