Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti 15 Temmuz Mesajı

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, hain terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Samsun 14.07.2020, 16:53 14.07.2020, 17:10
Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti 15 Temmuz Mesajı

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, yayınladığı mesajda, "Bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmazsın." dedi.

Başkanı Yusuf Ziya Çakır'ın mesajı şöyle:

Ülkesi için hiç çekinmeden, korkmadan gözü dönmüş darbecilerin saldırılarında canlarını verenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.

"Bundan dört yıl önce alçak FETÖ terör örgütü ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik haince girişimde bulundu. Asker kıyafetindeki teröristler silahlarıyla milletimize kan kustu. Ama unuttukları bir şey vardı. O da tarih boyunca hiçbir zaman kimsenin boyunduruğu altında yaşamayan Yüce Türk milletiydi. 15 Temmuz gecesi, 80 milyon hep birlikte, birliğimiz, dirliğimiz, geleceğimiz için sokaklarda omuz omuza mücadele etti. O gece insanlar, ülke ve millet olarak istiklalimizi ve istikbalimizi düşünmek suretiyle mermilerin önünde kucak kucağa şehit oldu. FETÖ terör örgütünün planlı alçak saldırısı Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle Allah’a çok şükür bozguna uğrayarak, başarısızlıkla sonuçlandı. Ülkesi için hiç çekinmeden, korkmadan gözü dönmüş darbecilerin saldırılarında canlarını verenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Unutulmasın ki; milletimiz onları minnetle ve rahmetle her daim anacaktır" dedi. 

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde olduğu gibi; her zaman dik durdukça, birlik ve beraberliğimizi korudukça bizi kimse bölemeyecek ve yıkamayacaktır

Cemiyet Başkanı Çakır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "15 Temmuz bir 'demokrasi hareketi' olarak tarihe geçmiştir. Allah'a çok şükür bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü; bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü hep aklımızda tutarak; bir olmaya, diri olmaya devam edeceğiz. Yeter ki; birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki; birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde olduğu gibi; her zaman dik durdukça, birlik ve beraberliğimizi korudukça bizi kimse bölemeyecek ve yıkamayacaktır. Bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmazsın."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)