Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nden Kınama

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, Gazete Gerçek Spor Müdürü Fatih Tutar'a karşı yapılan olumsuz tavrı kınadığını belirtti.

Samsun 13.10.2016, 19:59
Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nden Kınama
Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, basın açıklaması yaparak Gazete Gerçek Spor Müdürü Fatih Tutar'a karşı yapılan olumsuz tavrı kınadığını belirten bir bildiri yayımladı.

Mahmut Erdoğan'ın "KINAMA" başlığı adı altında yaptığı basın açıklaması şöyle:

Samsunspor hepimizin ortak payesi. Tüm samsun halkının istediği tek ortak değer Samsunspor’un hakettiği yerlerde yani süper ligde olması. Bu uğurda bir çok bedeller ödenmesine rağmen san ki Samsunspor kendi şirketiymiş gibi davranan yöneticilerin tutum ve davranışları bizleri üzmektedir. İçerisinde bulunduğu maddi sorun ve sıkıntılarla uğraşan kulübümüz birde kendi içerimizde yaşanan sorunlararla enerjisini tüketmemelidir. Samsunspor idmanı için bugün Nuri Asan Tesislerine giden Gazete Gerçek Spor Müdürü Fatih Tutar biran da Samsunspor yöneticisi Fazıl Abdik'in saldırısan maruz kalmıştır. Gazete Gerçek Spor Müdürü Fatih Tutar'ı kolundan çekiştiren ve Nuri Asan Tesislerinden çıkartmaya çalışan Fazlı Abdik'in kendisi hakkında yapılan bir haber nedeniyle Fatih Tutar'a tepki gösterdiğini üzülerek üğrenmiş bulunmaktayız. Görevi sadece halkın haber alma özgürlüğü adına gece demeden gündüz demeden çalışan meslektaşımıza karşı takınılmış olan bu tavrı kınıyoruz. Meslektaşımızın bu konu ile ilgili savcılığa yapmış olduğu suç duyrusunun ve meslektaşımızın bundan sonraki idmalarda karşılaşabileceği durumların takipcisi olacağımızı kamu oyuna saygıyla duyururuz. 

Mahmut ERDOĞAN

 
Yorumlar (0)