Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Vali Zülkif Dağlı'yı Ziyaret Etti

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Samsun Valisi Zülkif Dağlı'yı ziyaret etti. Dağlı, "Samsun medyası çok güçlü olduğunu, İnternet medyasını düzenlenecek yeni yasa ile birlikte çok daha güçlü hale geleceğini belirtti.

Samsun 18.07.2020, 19:43 19.07.2020, 19:06
Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Vali Zülkif Dağlı'yı Ziyaret Etti

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, "Samsun medyası çok güçlü. İnternet medyasını düzenleyecek yeni yasa ile birlikte basın çok daha güçlü hale gelecek" dedi.

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Samsun Valiliği'ne atanan Zülkif Dağlı'yı makamında ziyaret ederek, Samsun medyasının sorunları konuşuldu. Ziyarette, internet haber sitelerinin Basın Kanunu kapsamına alınmasını öngören kanun tasarısı değerlendirildi. 

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır, yönetim kurulu üyeleri Muammer Dilber, Okan Aralan, Yaşar Aslan ve Harun Üstün ile birlikte Vali Zülkif Dağlı'yı makamında ziyaret etti. 

İnternet haber sitelerinin Basın Kanunu kapsamına alınmasını öngören kanun tasarısının TBMM Başkanlığı'na sunulduğunu hatırlatan Başkan Yusuf  Ziya Çakır, "İnternet ortamında basın özgürlüğünün sağlanması, telif hakları, reklam payları, bu kuruluşlarda çalışanların haklarının verilmesi, en önemlisi de kişisel hak ve özgürlüklerin korunması, bu tasarının yasalaşmasına bağlı" dedi.

GAZETECİLER VE İŞSİZLİK

Medyanın Türkiye genelinde yaşadığı sorunların yerelde de kendisini gösterdiğini söyleyen Yusuf Ziya Çakır, "Yerel medya alanında Türkiye'nin önde gelen illerinden olan şehrimizin basın çalışanları olarak bu sorunları en yakından gören ve yaşayanlarız. Maalesef son yıllarda bir çok meslektaşımız iş bulamaz hale gelmiştir. Basın Kanunu'nda yapılacak yeni düzenlemelerle yazılı, görsel ve internet medyasında yaşanan başta işsizlik olmak üzere bir çok sorunun sona ermesi en büyük dileğimiz ve beklentimizdir" diye konuştu.

 Vali Zülkif Dağlı burada yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Ben de yeni yasa ile birlikte gazetecilik mesleğinin ve genel anlamda medyanın bulunduğu noktadan çok daha ileriye gideceğine inanıyorum. Samsun medyası da yapılacak yeni yasal düzenlemelerin ardından gücüne güç katacaktır. Samsun'a hizmet etme yarışımızda siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın katkıları da büyük olacaktır. Samsun gibi çok önemli bir tarım, ticaret, sağlık, turizm ve spor kentinde yapacağımız çalışmalarda Allah hepimizin yardımcısı olsun, yolumuzu açık etsin"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)