Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nden 10 KASIM MESAJI

Yusuf Ziya Çakır, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 83'üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Samsun 09.11.2021, 16:54
Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nden 10 KASIM MESAJI

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 83'üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

İLKELERİ VE DEVRİMLERİ IŞIĞIMIZ OLUYOR

Atatürk’ün, hayatını ülkesine adamış kahraman bir devlet adamı olduğunu belirten Yusuf Ziya Çakır, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 83'üncü yılında bir kez daha şükranla ve özlemle anıyoruz" dedi. Çakır, mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

"Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi kazandırarak Türk ulusunun yaşam biçimini çağdaş medeniyet seviyesine taşıyan ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e her 10 Kasım’da artan bir özlem duyuyoruz. O’nu daha iyi anlamak ve emaneti Cumhuriyet’e sahip çıkmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Tüm varlığımızla inandığımız ilkeleri ve devrimleri ışığında yürüyüşümüze devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ü bitmeyen özlem, minnet, bağlılık ve saygıyla" anıyoruz

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)