Samsun AGD'den Yaz Etkinliği

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Yaz Etkinlikleri kapsamında “Hem Eğlen Hem de Öğren “ teması ile Anaokulu, ilkokul ve Ortaokul öğrencileri bu güzel havayı teneffüs ediyor.

Samsun 22.07.2022, 22:11 22.07.2022, 22:57
Samsun AGD'den Yaz Etkinliği

Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi, 'HEM EĞLEN HEM DE ÖĞREN' Anaokulu, ilkokul ve Ortaokul öğrencileri için unutulmaz bir Yaz Etkinlikleri Programı hazırladı.

AGD Samsun Şubesinden yapılan açıklamada; Anadolu Gençlik Derneği olarak tüm Türkiye’de icra edilen Yaz Etkinlikleri programı pandemi sonrasında Samsun şubede muhteşem bir atmosferde gerçekleştirildiği belirtildi.

13 farklı ilçede 15 farklı noktada “Hem Eğlen Hem de Öğren “ teması ile Anaokulu, ilkokul ve Ortaokul öğrencileri olmak üzere 680 öğrencinin bu güzel havayı teneffüs ettiği bildirilen Samsun Şube Ortaokullar Komisyon Başkanı ve Yaz Etkinlikleri Koordinatörü İdris YÜCE şunları söyledi:

Yaz Etkinlikleri Programımız, Yüzlerce öğrencinin katılımı ile coşkulu bir atmosferde devam ediyor

"Zorlu ve sıkıntılı bir Eğitim Öğretim sürecinin ardından Pandemi şartları nedeniyle evlere hapsolan; Dijital dünyaya mahkûm edilen, Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için Yaz Etkinlikleri Programımız bulunmaz bir fırsat sunuyor. Evlatlarımız hem İslam dininin güzelliklerini yaşayarak öğreniyor hem de farklı sosyal kültürel ve sportif faaliyetler ile sıkılmadan doya doya eğleniyor. Halkımızın yoğun bir teveccühü ile başlayan Yaz Etkinlikleri Programımız, Yüzlerce öğrencinin katılımı ile coşkulu bir atmosferde devam ediyor. Hem veliler hem de çocukları çok mutlu. Haftanın 5 günü süren Yaz Etkinlikleri programımız 20 Haziran ile 5 Ağustos 2022 tarihleri arasında kapsamaktadır.

Fetih Neslini fetih ruhu ile yetiştirme gayretindeyiz

Anadolu gençlik Derneği Samsun Şubesi olarak Yaz-Et Eğitim programı ile gayemiz, Peygamber sevdalısı bir Fetih Neslinin Fetih ruhu ile yetişmesine vesile olmaktır. İşte bu sebeple yarım asırdır bıkmadan usanmadan diyoruz ki: Projemiz insan, Muhatab kitlemiz Gençlik; Sevdamız Türkiye…!!! Bu uğurda gece gündüz çalışmalarımızı yürütüyoruz. Madde’nin Mana’ya hizmeti diyerek aşk şevk ve heyecan ile fetih neslini; yeniden Diriliş ve direniş için yetiştirmeye çalışıyoruz. Fetih Neslini fetih ruhu ile yetiştirme gayretindeyiz. Önce Ahlak ve Maneviyat ilkesi doğrultusunda madde’nin mana’ya hizmeti diyerek gece gündüz insanüstü bir gayret ile Bayrağının al rengine Sevdalı bir neslin inşaası için çalışmalarını yürüten Samsun AGD yaz etkinlikleri ile Aziz milletimize olan tarihi bir görevini daha ifa etmenin mutluluğunu yaşıyor.

add samsun

Adabı Muaşeret derslerini okutuyoruz.

“Yaz Bizimle Bir Başka Güzel “ diyerek coşkulu bir program hazırlayan Samsun AGD Ortaokul Komisyonu, 17 farklı ilçe’de yüzlerce gence ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Yaz Etkinlikleri Programı Öğrencilerimiz için Hem eğlenmeli Hem de öğrenmeli diyerek çok farklı sosyal kültürel etkinlikler ile doya doya bir yaz tatili geçirmelerini sağlıyor. Bu bağlamda gençlerimize Kur’an-ı Kerim, Genç ilmihali, Siyer-i Nebi ve Adabı Muaşeret derslerini okutuyoruz. Sosyal Kültürel etkinlik olarak Halı saha turnuvaları, satranç turnuvası, Agua park yüzme keyfi, Bowling ,sinema keyfi, Tarihi yerleri ziyaret, Üstü açık otobüs ile şehir turu, Kitap okuma etkinlikleri gibi faaliyetler ile hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz mutlu oluyor.

Son olarak şunu da belirtmek istiyorum. Geleceğin inşası için Gençliğin ihyası konusunda yapılan bu çalışmalarda desteklerini esirgemeyen başta Samsun AGD yönetimine ve Samsun’un kıymetli esnafına ve kıymetli büyüklerimize yürekten teşekkür ederiz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)