Samsun - Atakum Sahilinde Halk Denizi Özlemiş!

Samsun Atakum sahillerinde; daha önce korona vakalarının ciddî boyutlara erişmesi ve aylar sonra vakaların önemli ölçüde azalmaya başlamasıyla Samsunlu vatandaşlar adeta denize hücum ettiler.

Samsun 20.06.2021, 17:55 20.06.2021, 18:01
Samsun - Atakum Sahilinde Halk Denizi Özlemiş!

Samsun Atakum sahilinde; daha önce korona vakalarının ciddî boyutara erişmesi ve aylar sonra vakaların önemli ölçüde azalmaya başlamasıyla Samsunlu vatandaşlar adeta denize hücum etti.

Sadece denizle sınırlı değil; ayrıca halkımız Atakum sahilindeki plajlarda havanın ve deniz sulrının da ısınması üzerine; kendilerini denize bıraktılar.19 Haziran Cumartesi günü; yâni kapanmanın bir gün öncesinden denize, plajlara akın eden vatandaşları olduka fazla oluşu, adeta eski güzel günlerin müjdejisi gibiydi.

Sahilde çoluk, çocuk, genç, yaşlı hep birlikte gerek denizin gerekse de Atakum sahillerini tadını çıkardılar. Yediler, içtiler, bir arada olmanın hazzına eriştiler. Ayrıca; yine Samsunlu hemşehrilerimiz; beraberlerinde getirdikleri portatif sandaye ve yemek masalarını; yeşil alanlara yereştirip yemek yediler, çay ve meşrubat gibi yiyecek ve içeceklerle, günü güzel yaşadılar. İşin sevindirici yanı ise: vakalrın ciddî oranda seyrettiği 24 ilimiz arasında Samsun' un adının geçmemesiydi. Yine de çok sayıda vatandaşımız; maske takma konusunda duyarlıydılar.

Bir başka önemli konu da; sağlık, hijyen gibi korora virüs tehlikesine karşı, belediye görevlilerinin, wc' leri devamlı ilaçlayıp temizliğine dikkat etmeleriydi.Tuvaletlerde sıvı sabun olması da sağlık açısından güzeldi ancak elleri yıkadıktan sonra kurulamak için kağıt peçete göremedik. O gün belediye temizlik görevlleri, dev poşetlerle çok sayıda çöp toplayıp çevreyi sağlık açısından temiz tutmaya gayret etiler. Diğer yandan; yine belediyenin Atakum' da köpeklerin barınıp beslenmeleri ve uyumaları için çadır şeklinde barınaklar yapılmış olmasıydı ama o gün barınakta köpek göremedik. Vatandaşlar berberlerinde evlerinde besledikleri kendi köpekleriyle, çocukları ise bisiklet ve kay- kayları ile gelmişlerdi sahile.

Kısacası; denizi, sahili, deniz tekneleri, belediye temizlik görevlileri, maskelri ile 19 Haziran Cumartesi günü; adeta eski güzel günlerin umut veren tablosunu görür gibi olduk. İlgililere, tüm emeği geçenlere ve korona virüs riskine karşı temkinli olup, kurallara ellerinden geldiğince uyan Samsun Atakumlu vatandaşlara teşekkür ederiz.

Haber : Oktay ZERRİN- Samsun

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)