Samsun Balkan Türkleri 10 Kasım Akşamı Kuran-ı Kerim Okuttu

Samsun Balkan Türkleri 10 Kasım akşamı 10 Kasım akşamı dernek binasında düzenlediği dua programı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitleri dualarla yad etti.

Samsun 11.11.2021, 12:27 11.11.2021, 12:44
Samsun Balkan Türkleri 10 Kasım Akşamı Kuran-ı Kerim Okuttu

Samsun Balkan Türkleri Derneği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83’üncü yıl dönümü vesilesiyle dernek binasında kuran-ı kerim okuttu.

Samsun Balkan Türkleri Derneği Atatürk’ün vefat yıl dönümü vesilesiyle 10 Kasım akşamı dernek binasında düzenlediği dua programı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitleri dualarla yad etti.

10 Kasım dua programı Dernek Başkanı İbrahim Özdemir günün anlam ve önemini anlatan selamlama konuşması yaptı. Dernek üyesi Samsun 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Emin Demir ve Osman Göler Atatürk’ün ruhu için kuran-ı kerim okuyup dua ettiler.

BALKAN TÜRKLERİ ATASINI UNUTMADI

Programla ilgili açıklamada bulunan Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı İbrahim Özdemir şunları söyledi:

“Bizlere bu cennet vatanı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83’üncü yıl dönümünde dualarla anmak için böyle bir program tertip ettik. Her yıl 10 Kasım’da çeşitli aktiviteler ve dua programları ile Atamızı yad ediyoruz. Bu akşam düzenlediğimiz programla başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha dualarla andık. Derneğimiz üyesi Samsun 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Emin Demir ve Osman Göler hocamız Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhu için Kuran-ı Kerim okuyup dua etti. Ardından yönetim kurulumuz tarafından hazırlanan helva ve ikramlıklarımızı misafirlerimize dağıttık. Rabbim cennet vatanımız uğruna emek harcayan, canlarını feda eden şanlı al bayrağımızın göklerde dalgalanmasını sağlayan herkesten razı olsun. Dernek binamızda gerçekleştirdiğimiz programımıza katılanlara yönetim kurulumuz ve şahsım adına teşekkür ederim’’ şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)