Samsun Büyükşehir'den Anlamlı Kampanya

Geçtiğimiz hafta Samsun'dan gönderilen Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan posterleri, Afrin Bölgesi'nde Cinderesi ve Raju'da evleri, işyerleri ve araçları süslemeye devam ediyor.

Samsun 20.11.2018, 17:41 20.11.2018, 18:21
Samsun Büyükşehir'den Anlamlı Kampanya

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 20 Ocak 2018 tarihinde başlayan ve 18 Mart'ta sona eren Zeytin Dalı Operasyonu ile Afrin teröristlerden temizlendi. Samsun Büyükşehir Belediyesi ise Afrin'e Türk Bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterleri göndermeyi devam ettiriyor.

Afrin Bölgesi'nde Cinderesi ve Raju'da evlerine, işyerlerine ve araçlarına Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterleri asılıyor. Bölgede görev yapan Mehmetçik'in yanı sıra ÖSO mensupları ve bölge halkı, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin gönderdiği bayrak ve posterlere büyük ilgi gösteriyor.

AFRİN'DE TÜRK BAYRAĞI SEVGİSİ

Türkiye'nin gücünü dünyaya gösterme fırsatını bulduğu Afrin'e bayrak ve poster gönderme kampanyasına devam ettiklerini açıklayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şöyle dedi; "Türkiye bu operasyon ile bir kez daha dosta düşmana, sınırlarımızda bir terörist devlet kurulmasına izin vermeyeceğini gösterdi. Ordumuz bizleri bir kere daha gururlandırdı. Bu kapsamda bölgeye gönderdiğimiz bayrağımıza ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın posterlerine, özellikle Türkmen soydaşlarımızın büyük ilgi göstermesi, bizleri ayrıca sevindirdi" 

"GURURLUYUZ"

Türkiye olarak dünyada 'mazlumların umudu' olmaya devam edeceklerini de vurgulayan Başkan Zihni Şahin, "Kurtuluş Mücadelesi'nin başladığı, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda ilk adımın atıldığı Samsunumuz'un 'yerli ve milli anlayışa sahip Büyükşehir Belediyesi, üzerine düşen görevi yerine getirdi, getirmeye devam ediyor. Dünyanın gözünün çevrildiği Afrin'de Samsun'umuzdan gönderilen anlı şanlı bayraklarımızın dalgalanıyor olması, evlerin, araçların dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle donatılıyor olması, ne kadar anlamlı bir çalışmaya imza attığımızın da bir göstergesi. Ne kadar gurur duysak azdır" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)