Samsun Büyükşehir'e Sarıcaoğlu Sürprizi!

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti. Boşalan koltuğu Samsun’da siyaseti hareketlendirdi.

Samsun 27.04.2018, 13:14 27.04.2018, 14:12
Samsun Büyükşehir'e Sarıcaoğlu Sürprizi!

Geçtiğimiz gün Yusuf Ziya Yılmaz’ın Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etmesi tüm gözleri biranda Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğunu doldurması muhtemel ilçe Belediye Başkanlarına çevirdi. 

Adaylar arasında sürpriz bir biçimde en güçlü isim olarak Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun adının öne çıkması Samsun’da siyasi havayı iyice hareketlendirdi.

Büyükşehir’de Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın istifasıyla boşalan başkanlık koltuğu için kulislerde adı geçen adaylara Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun da adı eklendi. AK Parti içinde geçen kulislere göre,  Sarıcaoğlu’nun, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ın arasında hiç beklenmedik bir biçimde öne çıkmasında dört yıllık görevi içinde gösterdiği performansı gösterildi.

Yine kulislere göre, 24 Haziran seçimlerinde  Samsun’da en iyi neticeyi almayı hedefleyen AK Parti’nin bu önemli bir seçim arifesinde boşalan başkanlık koltuğunu dolduracağı isim üzerinde sık eleyip ince dokuduğu bu nedenle de adı hiçbir şaibeye karışmamış, yapılan seçimlerde partisinin oy oranını en çok artıran ve bölgesinde sevilen ismi tercih edeceği öğrenildi.

Yorumlar (0)