Alexa

Samsun'da Babalar ve çocuklar namazda buluşacak

Türkiye'nin 81 ilinde Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında babalar ve çocuklar Samsun'da da sabah namazında buluşacak.

Samsun'da Babalar ve çocuklar namazda buluşacak

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği Türkiye'nin 81 ilinde aynı anda gerçekleştireceği etkinlikle küçükleri ve büyükleri camide buluşturacak. Samsun'da da gerçekleşecek etkinlikte babalar ve çocuklar 8 Eylül Pazar günü Büyük Camii'de sabah namazında bir araya gelecek.

Kuşaklar arası bağı güçlendirmek, büyüklerin örnek alınması ve aile içi bağın güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar, babaları ile birlikte camilerde manevi havayı soluyacak.

Derneği Samsun Şubesinden yapılan açıklamada, “ Kültürel ve manevi değerlerin geleceğe aktarılmasına önem veriyoruz. Maalesef içinde bulunduğumuz çağda gençlerimiz sosyal medya tuzağına düşmektedir. Gençliğin atisosyalleştiği, aile içi iletimin azaldığı günümüzde dernek olarak farkındalık oluşturmak istedik. Bu kapsamda Samsun'da da anlamlı bir buluşma gerçekleştireceğiz" denildi.

Pazar sabahı Büyük Camii'de Buluşalım

Dernek yetkilileri; "Bu etkinlikle kuşaklar arası bağı güçlendirmeyi, aile içi iletişimi artırmayı amaçlıyoruz. İstiyoruz ki çocuklarımız manevi değerlerimizi öğrensin ve geleceğe taşısın. İnşallah yüksek bir katılım bekliyoruz. Bu vesileyle ben tüm babalarımızı 8 Eylül Pazar günü sabah namazında çocuklarının ellerinden tutarak Büyük Camii'ye davet ediyoruz" dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE