Alexa

Samsun'da Başkan Adayları Oylarını Kullandı; İşte İlk Görüntüler

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başına gitt. Samsun'da il ve ilçe başkan adayları da sandık başına giderek oylarını kullandı. Peki başkanlar nerede oylarını kullandı?

Samsun'da Başkan Adayları Oylarını Kullandı; İşte İlk Görüntüler

Samsun'da 31 Mart yerel seçimleri için oy verme işlemi devam ederken, Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve bağımsız  il- ilçe Belediye Başkan adayları oylarını kullandı. Şu ana kadar oy kullandığına dair bize yansıyan bilgilere göre, Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan TokİYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa DemirCumhur ittifakı AK Parti Kavak Belediye Başkan adayı İbrahim SarıcaoğluCumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin ve Millet İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin oylarını kullandı.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI OYLARINI NEREDE KULLANDI? ADAYLAR NE DEDİ?

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, oyunu kullandı.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde oyunu Atakum'a kullanan Mustafa Demir, "hayırlı olsun" dedi.

Recep Tanrıverdi Ortaokulu'na AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Baykeser ve teşkilat üyeleriyle birlikte gelen Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, önce vatandaşlarla selamlaştı. Ailesiyle birlikte 1077 nolu sandığın bulunduğu kata çıkan Demir, oy pusulasını alarak kabinde tercihini yapıp 'Bismillah' diyerek zarfı sandığa attı. 'Hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın" diyen Demir, "Aday ve bir vatandaş olarak sandıkta oyunumuzu kullandık. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin." dedi.

Millet İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Çırakman köyünde oyunu kullandı.

Hayati Tekin yaptığı açıklamada; "Doğup büyüdüğümüz Çırakman köyümüzde oyumuzu kullandık. Tüm hemşerilerimizi Demokrasiye ve şehrimize sahip çıkmak için sandık başına davet ediyorum. Milletimize hayırlı olsun." dedi.

CUMHUR İTTİFAKI ADAYI İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN TOK OYUNU KULLANDI

Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ailesi ile birlikte sabahın erken saatlerinde oyunu kullandı. 

Tok, yaptığı açıklamada; "Biz seçim çalışmalarımızı tamamlayarak bugün seçim için son görevimizi huzurlu bir ortamda gerçekleştiriyoruz. Çalışmalar süresince vatandaşımıza yaptığımız ve yapacağımız projelerimizi anlatarak onların oyuna talip olduk. Bire bir diyaloglar kurarak dertleşme ve sohbet etme şansı bulduk. Şimdi sıra vatandaşımıza geldi onlarda sandıklara giderek inanıyorum ki hem İlkadımımız için hem şehrimiz için hem de ülkemiz için en doğru kararı vereceklerdir" dedi.

MİLLET İTTİFAKI  İLKADIM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI Necattin Demirtaş Oy'unu Kullandı 

"MİLLETİMİZ İÇİN HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH"

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş, oyunu İlkadım Çıraklık Mesleki Eğitim Merkezi'nde kullandı. Beraberinde eşi Lütfiye Demirtaş ile birlikte saat 13:00'da Hastane Mahallesi'ndeki Çıraklık Mesleki Eğitim Merkezi nde oyunu kullandı. Demirtaş, oyunu 1098 numaralı sandıkta oyunu kullanarak vatandaşlık görevine yerine getirdi.

Açıklamada bulunan Demirtaş, "Onurlu bir mücadelenin ve temiz, hizmet dolu bir geçmişin ardından bugün halkımızın karşısına tekrar aday olarak çıktık ve kendimizi ifade etmeye çalıştık.  Şimdi söz milletimizin. Milletimiz kendi özgür iradesini ortaya koyacak. Allah, hakkımızda hayırlısını nasip etsin. İnşallah ülkemize, milletimize hayırlı olur" dedi. 

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin eşi Şükriye Şahin ile birlikte oyunu kullandı.

Zihni Şahin eşi Şükriye Şahin ile birlikte 2272 nolu sandıkta oyunu kullandı. Şahin, 31 Mart yerel seçimlerinin  vatana ve millete hayırlı olmasını diledi.

Başkan Şahin "Yaklaşık 2 aydır meydanlarda yerel seçimlerin önemini vatandaşlarımıza anlattık. Türkiye'nin geleceği adına önemli olan bir süreçten geçiyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz yerel seçimlerde alınacak sonuçların  vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kazanan demokrasi olacak" dedi.

Cumhur ittifakı AK Parti Kavak Belediye Başkan adayı İbrahim Sarıcaoğlu oyunu kullandı

Cumhur ittifakı AK Parti Kavak Belediye Başkan adayı İbrahim Sarıcaoğlu, 31 Mart Yerel Seçimler için oyunu Yaşardoğu Mahallesi’nde bulunan Yaşardoğu İlköğretim Okulu’nda 1095 nolu sandıkta kullandı.

Sabah erken saatte yanında eşi ve oğlu ile birlikte oy kullanacağı sandık başına gelen İbrahim Sarıcaoğlu, görevlilerle tek tek tokalaşacak başarı dileklerini ilettikten sonra girdiği kabinde oyunu kullandıktan sonra “Bugün daha gelişmiş ve hizmetten yana bir Kavak için oyumuzu kullandık. Her ne olursa olsun sandıktan çıkacak sonuç ülkemiz ve ilçemiz için hayırlı, uğurlu olsun. Bu bir hizmet yarışı Yüce yaradan ne derse o olur. Sonuçta tüm adaylar olarak hepimizin hedefi ve amacı insanlarımıza daha fazla hizmet getirmek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 15:10
YORUM EKLE

banner325